TOKİ Hangi İllerde Arsa Satışı Ve Kiralaması Yapacak?

TOKİ hangi illerde arsa satışı yapacak? TOKİ arsa kiralamayı hangi illerde yapacak? TOKİ tarafından satışa sunulan arsaların niteliği nedir? TOKİ'nin arsa satışı ve kiralaması hangi yöntemle yapılacak?

1329

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 25 ilde toplam 3.783.198 m2 büyüklüğünde 198 adet arsayı satışa sundu. Ayrıca Iğdır ve Konya illerinde bulunan yaklaşık 1.304.819 m² arsada 5 yıl süre ile kiralanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Tekirdağ illerinde toplam 3.783.198 m2 büyüklüğünde 198 adet arsayı satışa sundu.

TOKİ tarafından Iğdır ve Konya illerinde yaklaşık 1.304.819 m² arsada 5 yıl süre ile kiralanacak.

Toplam arsaların muhammen bedeli yaklaşık 1.090.732.183 TL olan arsaların satışı ve kiralanması “Açık Artırma” yöntemi ile yapılacak.

TOKİ tarafından satışa ve kiralamaya sunulan arsaların Müzayedesi 9 Temmuz 2020 tarihinde (Perşembe günü), saat 13:30’da Bilkent Otel Ankara ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten (www.emlakyonetim.com.tr) canlı yayında da teklif verilebilecek.

TOKİ tarafından satışa ve kiralamaya sunulan arsaların nitelikleri; konut, ticaret, rekreasyon alanı, özel eğitim, sosyal ve kültürel tesis, tarım ve hayvancılık tesis alanı, eğitim, dini tesis, pazar, tarım ve çorak arsalar.

Satışa sunulan arsalardan bazılarının özellikleri:
• İstanbul Başakşehir İkitelli’de ticaret ve kapalı spor tesis alanı, Büyükçekmece’de plansız arsalar, Eyüpsultan’da konut ve yol alanları, Pendik’te konut alanları, Tuzla’da turizm, ticaret ve konut alanı nitelikli arsalar.
• Ankara Gölbaşı Virancık’ta konut, Sincan’da konut ve ticaret, Yenimahalle Yakacık’ta küçük sanayi sitesi ve konut alanı nitelikli arsalar.
• İzmir Aliağa’da konut alanları, Konya Karatay’da küçük sanayi alanları, Balıkesir’de ticaret alanları, Sakarya Karasu’da konut ve park alanları, Afyonkarahisar Çay ilçesinde, konut, sanayi, tarım ve hayvancılık tesis alanı nitelikteki arsalar.

Not: Satış Listesinin “Açıklamalar” bölümünde de bahsedildiği üzere, “Hmax: Serbest” olan taşınmazlar için Satış Şartnamesinin 36.maddesinin dikkatle incelenmesi gerekmektedir.

Satışa ilişkin detaylı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabilecek.