13 Nisan 2024 Cumartesi
Ana SayfaGündem HaberleriAntalya'ya 24 yeni otel yatırımı geliyor!

Antalya’ya 24 yeni otel yatırımı geliyor!

Aralık ayında toplam 34 turizm yatırımı için yatırım teşvik belgesi düzenlenmesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Teşvikte Antalya ağırlıklı olmak üzere 24 yeni otel yatırımına izin çıktı.
Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğe göre, aralık ayında toplam 34 turizm yatırımı için yatırım teşvik belgesi düzenlendi. Bu ayda düzenlenen yatırım teşvik belgelerinden 24 tanesi komple yeni otel yatırımlarına verilirken, 4 öğrenci yurdu ve 6 otel modernizasyonu için yatırım teşvik belgesi düzenlendi.

24 YENİ OTEL DAHA GELİYOR

24 yeni otel yatırımı için yatırım teşvik belgesi verilirken, bunlardan bir tanesi 2 yıldızlı, altı tanesi 3 yıldızlı, dokuz tanesi 4 yıldızlı, 3 tanesi 5 yıldızlı, 4 tanesi butik ve bir tanesi de lokantalı otel yatırımından oluştu. Bu ayda verilen teşviklerin toplam tutarı 415 milyon lirayı aşarken, yeni yatırımlarla birlikte 4 bin 200’e yakın yeni yatak devreye girecek.

BEŞ YILDIZLI OTELLER GELİYOR

Ani Otel İşletmeleri Sakarya’ya 5 yıldızlı ve 262 yataklı bir tesis yapmak için 7 milyon 150 bin liralık yatırım teşvik belgesi aldı. Yaklaşık 11 milyon liralık yatırım teşvik belgesi alan Tek Art İnşaat Ticaret Turizm ise İzmir’e 476 yataklı 5 yıldızlı bir otal inşa edecek. Seçsan Gıda Pazarlama Turizm ise aldığı 18 milyon liralık yatırım teşvik belgesi ile İzmir’e 200 yataklı, 5 yıldızlı bir otel yapacak.

EN ÇOK TEŞVİK BELGESİ ANTALYA’YA

Antalya’ya 792 yataklı dev bir tesis daha geliyor. MRH Otel Yatırımları İşletmecilik, aldığı 70 milyon 700 bin liralık yatırım teşvik belgesi ile Antalya’ya 4 yıldızlı bir otel inşa edecek.
Antalya Yeni Alanya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz