26 Mayıs 2024 Pazar
Ana SayfaGündem HaberleriAvrupa'da inşaat üretimi Kasım'da arttı!

Avrupa’da inşaat üretimi Kasım’da arttı!

19 üyeli Avro Bölgesi’nde mevsimsellikten arındırılmış inşaat üretimi, 2016 yılının kasım ayında ekim ayına kıyasla yüzde 0,4 yükseldi.

 

İnşaat üretimi, Avro Bölgesi’nde ve Avrupa Birliği’nde (AB) geçen yılın Kasım ayında bir önceki aya kıyasla yüzde yüzde 0,4 arttı.

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) bugün açıkladığı ilk tahmin verilerine göre, 19 üyeli Avro Bölgesi’nde mevsimsellikten arındırılmış inşaat üretimi, 2016 yılının kasım ayında ekim ayına kıyasla yüzde 0,4 yükseldi. İnşaat üretimi, 2015 yılının kasım ayına kıyasla ise değişiklik göstermedi.

Veriler ayrıca, 28 üyeden oluşan AB’de de inşaat üretiminin kasımda önceki aya oranla yüzde 0,4 ve önceki 2015 yılının aynı ayına kıyasla ise yüzde 0,2 arttığını ortaya koydu.

Verisi bulunan AB ülkeleri içinde, kasımda inşaat üretiminde önceki aya oranla en fazla artış, yüzde 9,4’le Slovenya’da, en fazla azalış ise yüzde 4,1’le Romanya’da ölçüldü.

Yıllık bazda ele alındığında ise inşaat üretimi en fazla artan ülke yüzde 7,6 ile İsveç oldu. En fazla azalış ise yüzde 15’le Slovenya’da kaydedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz