18 Haziran 2024 Salı
Ana SayfaGündem HaberleriTrabzon Yomra'daki Sheraton Otel ne zaman açılacak?

Trabzon Yomra’daki Sheraton Otel ne zaman açılacak?

Sheraton otelin yatırımcısı Armada Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mohammed Rahif Hakmi Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’nu makamında ziyaret etti.
Sheraton otelin yatırımcısı Armada Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mohammed Rahif Hakmi Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’nu makamında ziyaret etti.

“18 AYDA TAMAMLANMASI PLANLANAN OTELİN YAKLAŞIK MALİYETİ 60 MİLYON DOLAR”

Trabzon’un Yomra İlçesi’nde Dünya Ticaret Merkezi’nin alanına yapılacak olan Sheraton Otel’in yatırımcı grubu Armada Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mohammed Rahif Hakmi Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’nu makamında ziyaret ederek, ilçede gerçekleştirecekleri yatırımları hakkında bilgi verdi. Trabzon Ticaret Odası(TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu’nun da katıldığı ziyarette konuşan Hakmi, Yomra’ya güzel bir yatırım yapmak için burada bulunduklarını belerterek, “Gerçekleştireceğimiz yatırım bizim için kısa vadede karlı bir yatırım değil. Uzun vadede karlı bir yatırım olacak. 60 Milyon Dolar civarında bir yatırım olacak. Otelin Yüzde 50’si konaklama diğer kısmı ise yiyecek alanı, alışveriş merkezleri, tıp merkezleri, fuar- kongre merkezi ve kültür aktivitelerini içerisinde bulunduracak bir yatırım. Anahtar teslimi 18 ayda yapılacak. Binamız son sistem akıllı yeşil bina olacak. Bölgedeki en özel yatırıma imza atacağız. Biz sizleri çok sevdik. Hep birlikte işbirliği içeresinde çalışmak istiyoruz. Herkes yatırımımızı takdir edecek. Amacımız Trabzon ve Yomra’ya katma değer vermek. Biz bu ilçeye kendimizi adadık. Bu proje başlangıç projemiz. Burada daha büyük projelere imza atacağız. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Başkanımızla bizim amacımız Yomra’ya ve Trabzon’a faydalı bir yatırımı kazandırmak. Biz otel sektörünü çok iyi biliyoruz. Yapacağımız yatırımla birlikte Yomra’ya büyük bir istihdam sağlanacak” dedi.

BAŞKAN SAĞIROĞLU: YATIRIMCIYA KÖSTEK DEĞİL, YARDIMCI OLUYORUZ

Başkan Sağıroğlu ise, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hacisalihoğlu’na ve yatırımcı gruba ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek, “ Yomra Belediyesi olarak ilçemizde gerçekleştirecekleri yatırımı çok önemsiyoruz. Ben şahsen sayın Hakmi’ye yatırımın karlı olmadığı konusunda kendilerine katılmıyorum. Yapılacak yatırım bugün içinde karlı bir yatırımdır. Suat başkanımızda biliyor, Trabzon’umuzda 4 aylık dönemde otellerin doluluk oranı yüzde yüzdür. Bizim yerel yönetimler olarak çalışmalarımız var. Yurt içi ve yurt dışından gelen turistimizin burada ki konaklama süresini 4 aydan 7-8 aya nasıl çıkarabiliriz diye. Çok güzel kırsal alanlarımız var. İlerleyen zamanlarda Yomra Belediyesi olarak kendilerine önemli projeleri sunacağız. İlçemize yapacakları her türlü yatırımı kendi öz yatırımız olarak değerlendiriyoruz. Gerekirse kendilerine şantiye şefi gibi yardım edeceğiz. Biz yatırımcımıza köstek değil yardımcı olacağız. Yatırım gerçekleştiğinde kendileri de bizden memnun kalacaklar. Övgü ile bahsedecekler. Trabzon’da turizmin kalbi Yomra. Sheraton Otel’de ilçemize çok yakışacak. Ruhsat çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Yarın Allah nasip kısmet ederse yatırımcımızın ruhsatını vereceğiz. Gerek Ticaret odamız, gerek Dünya Ticaret merkezimizle birlikte Trabzon’da bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayacağız” diye konuştu.

61 saat

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz