Polat Holding, İlk Yurt Dışı Konut Projesine Macaristan’da Başladı

147

Polat Holding Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de ilk yurt dışı markalı konut projesine başladı.Budapeşte’de konut, otel ve mağazalardan oluşan karma bir proje olan Duna Pearl, 60 milyon Euro’luk yatırımla gerçekleştiriliyor.

Türkiye’nin en köklü ve güvenilir markalarından Polat Holding, gayrimenkul sektöründeki ilk yurt dışı projesi Duna Pearl’ü Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden Macaristan’da hayata geçiriyor. 60 milyon euro yatırım bedeli olan proje hakkında konuşan Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, “2020 yılında 65. yılını kutlayacak Polat markası bugüne kadar ülkemize ve sektörümüze hep hizmet etti, etmeye de devam ediyor. Bugün burada gayrimenkul sektöründeki ilk yurt dışı projemiz Duna Pearl’ü duyurmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ülkemizde hayata geçirdiğimiz projelerden elde ettiğimiz bilgi ve derin tecrübeyi yurt dışındaki projelerimizde kullanıyoruz. Bildiğiniz üzere Polat markası olarak ülkemizde de birçok önemli projeyi bir arada yürütüyoruz. Bu anlamda Türkiye’deki yatırımlarımıza da hız kesmeden devam ediyoruz.

Polat Holding olarak Macaristan’ı Avrupa’da bir üs olarak ele alıyoruz. Bu sebeple gayrimenkul sektöründeki ilk yurt dışı projemiz olan Duna Pearl’ü burada hayata geçiriyoruz. Gerek gayrimenkul sektöründe gerekse diğer sektörlerde kazandıklarımızı ülkemizin kalkınması adına kullanmaya devam edeceğiz” dedi.

Budapeşte’nin en değerli bölgelerinden 13. Bölge’de hayat buluyor
Polat, “Adını İngilizce anlamı pearl olan inciden alan Duna Pearl’ü, benzersiz bir lokasyonda hayata geçiriyoruz. Projemizi, Budapeşte’nin en işlek bölgelerinden 13. bölge’nin en değerli lokasyonlarından little manhattan olarak da anılan ujlipatvaros’ta yer alıyor. Projemiz Margaret Adası’nın tam karşısında; şehir merkezi, metro ve önemli iş merkezlerinin bulunduğu Váci út’a ise yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Margaret Adası’nın karşısında, bölgenin en büyük parkı Szent Istvan’a komşu konumunda yer alan Duna Pearl, özel tasarlanan konut ve yeşil çatı bahçeleriyle Tuna Nehri’nin kıyısında hayat bulacak” diye konuştu.

Tuna’nın İncisi ”Duna Pearl”

Projenin teknik detayları hakkında bilgi veren PD Real Estate Development’ın Genel Müdürü Murat Aysan şunları söyledi; “Konut, otel ve mağazalardan oluşan karma bir proje olarak hayata geçirdiğimiz Duna Pearl’de, 200 daire ve 100 odalı iş oteli yer alıyor. Projemizde 1+1 daireler 47-72 metrekare; 2+1 daireler 80-85 metrekare; 3+1 daireler ise 99-109 metrekare aralığında olacak. Duna Pearl’de metrekare fiyatları lansmana özel sınırlı sayıda daire için 4 bin 500 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuyoruz.. Yatırımcılara yılsonuna kadar yüzde 17’ye varan lansman indirimi avantajı sağlıyoruz. Projemizi 2022 Nisan ayında tamamlamayı planlıyoruz.”

İçerisinde yer alan oteli ve ticari alanlarıyla Duna Pearl, şehrin yeni çekim merkezi olacak. Geniş iç hacimli ferah daireleri, Tuna Nehri manzarasından maksimum seviyede faydalanılmasını sağlayan özel tasarım teras ve balkonları, projenin merkezinde yer alan yemyeşil avlusu ve sosyal alanlarıyla Duna Pearl yatırımcısına Budapeşte standartlarının üstünde bir yaşam vadediyor.

”Duna Pearl” Projesinde Lansmana Özel Kampaya


Duna Pearl projesinde kampanyalarla ilgili bilgi veren Murat Aysan”Kampanyamızın ilk ayağında satılacak konutlarımızın yüzde 10’u kadar olan kısmına ilk gelenlere özel indirim yapıyoruz,bu indirim daireye göre değişiyor.Yılbaşına kadar yüzde 17 indirim kampanyamız var bu kampanya tüm projeyi kapsıyor yılbaşında bu indirim kampanyamız bitecek ve fiyatlarımız artacak”dedi.

Duna Pearl projesinde toplam 42.000 metrekare inşaat alanı bulunuyor.Satılabilir alanı ise 26.500 metrekare,kiralanabilir alanı 3000 metrekare olan projede 8 mağaza ve bir restoran bulunuyor.100 odalı otel ve 240 araçlık otoparkı bulunan projenin mimari çalışmaları Lamro Kft mimarlık ofisi tarafından yapıldı.

”Türkiye’de Bu fiyatlardan konut almayan pişman olacak”


Türkiye’deki konut sektörüyle ilgili açıklamalarda bulunan Polat”Piyalepaşa projemizde 500’den fazla konut teslim edildi,inşaatımız devam ediyor yabancıya 250 bin dolarlık konut satın alma ile vatandaşlık hakkı tanınması yabancı ilgisini çok arttırdı.Yabancı konut alıcıların özellikle ortadoğu ve uzakdoğu bölgelerinden geldiğini belirterek Piyalepaşa projemizde çinlilere,iranlılara ve körfez ülkelerinden gelen yabancılara konut satışı yaptıklarını belirtti.

Polat, Türkiye’de konut alacaklar için yaptığı değerlendirmede”Bu fırsatı kaçırmayın Türkiye jeopolitik öneme sahip büyük ve önemli bir ükle.Ekonomide sıkıntılı dönem olabilir biz bunları daha öncede yaşadık bunların üstesinden gelecek gücümüz var.Bu sıkıntılı dönem bitince bu fiyatlardan almayanlar pişman olacak, konut fiyatları artacak benim tavsiyem konutta al zamanı zaten yabancılar böyle dönemlerde gelip yatırım yapıyorlar.Bir sene içerisinde ekonominin normalizasyona başlayacağını düşünüyorum”dedi.

Türkiye İle Macaristan İş Birliği Gelişiyor,2023 Yılı Yatırım Hedefi 5 Milyar Euro

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, basın toplantısında yaptığı konuşmada Türkiye-Macaristan iş birliğinin gelişmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Macaristan’a ilk olarak 30 sene önce geldiklerinde ihracatlarını arttırmak için bir şirket ve lojistik merkezi kurduklarını belirten Polat, bu ülkenin dört yol ağzının tam birleştiği noktada yer aldığını Avrupa’da önemli bir lokasyona sahip olduğunu belirtti.Adnan Polat,Türkiye ile Macaristan arasındaki yatırım, ticaret ve turizmin artırılmasının hedeflediklerini söyleyerek , “Macaristanla dış ticaret hacmimiz 4-5 sene önce 1.5 milyar dolar civarındaydı, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto’nun açıkladığına göre bugün 3.6 milyar dolara çıktı” dedi.

Türkiye-Macaristan İş Konseyi Başkanlığı görevini de yürüten Adnan Polat, Macaristan’daki yatırımların 80 milyon eurodan 1 milyar euronun üzerine çıktığını, Türkiye ile Macaristan arasındaki uçak seferlerinin haftada 3’ten, günde 5’e çıktığını ve uçaklarda yer bulunamadığını söyledi.

Adnan Polat,Türkiye-Macaristan iş birliğinin 2023 yılı hedeflerinin 5 milyar euro yatırım ve dış ticaretin 6 milyar dolar olduğunu belirtti.

Türkiye’den Macaristan’a yatırım yapan iş insanlarının en çok gayrimenkul,turizm,gıda,hayvancılık ve lojistik sektörlerine yatırım yaptıkları belirtildi.