18 Haziran 2024 Salı
Ana SayfaGündem HaberleriPark Mavera 3 geliyor!

Park Mavera 3 geliyor!

Makro ve Akyapı ortaklığı ile Bahçekent’te inşa edilen Park Mavera 3 projesi Türkiye’nin ilk gayrimenkul sertifikalı projesi olma özelliğini taşıyacak

Makro ve Akyapı ortaklığı ile hayata geçirilmeye hazırlanan Park Mavera 3 projesinde satışlar önümüzdeki aylarda başlayacak. 700 konuttan meydana gelen proje tüm Mavera projesi özelliklerini taşıyacak.

Türkiye’nin ilk gayrimenkul sertifikalı projesi!

Parka bakan son konut alanı olan Park Mavera 3 projesinde gayrimenkul sertifikası kullanılabilecek. Proje ilk gayrimenkul sertifikası ile konut satışı yapma özelliğini taşıyor.

Gayrimenkul Sertifikası nedir?

Gayrimenkul sertifikası, gayrimenkul projelerinin finansmanında kullanılmak üzere ihraç edilen, gayrimenkul projesinin belirli bağımsız bölümlerini veya bağımsız bölümlerin belirli bir alan birimini temsil eden nominal değeri eşit menkul kıymeti ifade etmektedir.

Gayrimenkul sertifikaları tasarruf sahiplerince yatırım amaçlı veya gayrimenkul sahibi olma amacıyla satın alınabilmektedir. Borsada işlem gören sertifikalar istenildiği zaman paraya çevrilebilmektedir.

Sertifikaların diğer yatırım enstrümanlarından farkı nedir?

Özellikleri dikkate alındığında gayrimenkul sertifikaları hem ihraççılar hem yatırımcılar hem de gayrimenkul sektörü açısından birçok avantaja sahiptir. Gayrimenkul sertifikaları, ihraççılar için alternatif bir finansman kaynağı olurken, yatırımcılar için gayrimenkul getirisine ortak olabilme imkânı yaratmakta ve sektöre ilginin artmasına, sektörün büyümesine, şeffaf ve güvenilir bir ortamın oluşmasına da zemin hazırlamaktadır. Ayrıca kentsel dönüşümüm gerçekleştirilmesinde de alternatif bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz