19 Nisan 2024 Cuma
Ana SayfaGündem HaberleriLuxera Gayrimenkul, Suudi Arabistan’da proje yapmak için AdwaaAlkhalilGroup ile Stratejik İş Birliği...

Luxera Gayrimenkul, Suudi Arabistan’da proje yapmak için AdwaaAlkhalilGroup ile Stratejik İş Birliği Anlaşması İmzaladı!

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olan Luxera Gayrimenkul, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da prestijli 27. Müsiad Uluslararası İş Forumu (IBF) açılışında, AdwaaAlkhalilGroup ile stratejik bir iş birliği anlaşması imzaladığını duyurdu.

IBF açılışında gerçekleşen imza töreni, Luxera Gayrimenkul adına YKB Ramazan Taş ve CEO Cemal Süleyman, AdwaaAlkhalilGroup adına ise CEO MotazSalehimzaları ve katılımlarıyla gerçekleşti.

Luxera Gayrimenkul ‘ün Türkiye’nin sınırlarını aşarak girişimlerini genişlettiği bu stratejik iş birliği, Suudi Arabistan’ın gelecekteki konut, villa ve otel projelerine yönelik bir dizi yatırımı içeriyor.

LUXERA GAYRİMENKUL’DEN“SUUDİ 2030”VİZYON PROJELERİNDE İŞ BİRLİĞİ!

Gerçekleştirilen imza töreni sonrasında anlaşmanın detaylarına değinen ve iş birliği açısından önemli bir adım atıldığını ifade edenLuxera Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Taş “AdwaaAlkhalilGroup ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğiyle birlikte Luxera Gayrimenkul olarak sürdürülebilir büyüme hedefimize önemli bir katkı sağladığımızı düşünüyorum. Öncelikle bu stratejik anlaşmanın gerçekleşmesinde katkılarından dolayı, T.C. Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’a, Suudi Arabistan Ticaret BakanıMajid Al Kasabi’ye, Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid Al-Falih’e, teşekkür ederiz. Suudi Arabistan’ın etkileyici vizyonu olan ‘Suudi 2030’ kapsamında, Türk şirketleri olarak bu önemli projelere katılmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Bu anlaşma, iki ülke arasındaki güçlü ekonomik bağları pekiştirmemize ve inşaat sektöründeki uzmanlığımızı Suudi Arabistan pazarına taşımamıza olanak tanıyacak. Suudi Arabistan 2030 Vizyonu çerçevesinde hayata geçirilmesi planlanan toplam 1,3 trilyon dolarlık yatırım ve müteahhitlik projelerinde, Türk firmalarının daha çok yer alması için T.C. Ticaret Bakanlığı, her türlü desteği sağlamaya devam ediyor” dedi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz