17 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaGündem HaberleriKervansaray Bodrum Otel İhalesinin Feshi İçin Dava

Kervansaray Bodrum Otel İhalesinin Feshi İçin Dava

Geçtiğimiz hafta icradan satışı geçen Kervansaray Bodrum Otel’in ihalesinin feshi istendi. Feshi için açılan dava dilekçesinde ihalede usulsüzlük olduğu belirtildi…

Geçtiğimiz hafta Kervansaray Yatırım Holding’e ait Kervansaray Bodrum Otel icra yolu ile satılmıştı. İhaleye kimse katılmamış ve otel 47,2 milyon TL’ye alacaklı Mega Varlık Yönetim’e kalmıştı.

Bunun üzerine Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. adına açılan ihalenin feshi için dava açıldı. Dava dilekçesinde “Gruba ait Bodrum otelinin yukarıda izah ettiğimiz şekilde, gerçekte var olmayan kira sözleşmesi nedeniyle satılanın esaslı niteliklerinde hataya sebebiyet verilerek ihaleye katılım koşullarının kısıtlandığı, rekabet koşullarının ortadan kaldırıldığı ve SPK’nın doğru tahmin ettiği üzere ihaleye başka alıcının katılamadığı ve otelin muhammen bedelin yarı fiyatına ve gerçek fiyatının dörtte biri fiyatına satıldığı ortadadır…” denildi.

Kıymet takdiri raporunun ve satış ilanının ilgililere tebliğinde ve ihale saatinde de usulsüzlük olduğu belirtilen dava dilekçesinde “Bu açık usulsüzlük Bodrum 2. İcra Müdürlüğünün 2016/19 Talimat sayılı dosyasından esas dosyaya düzeltme şeklinde gönderilerek kapatılmaya çalışılmıştır” denildi.

İhalenin bu şekilde usulsüz bir ihaleye konu edilmesinin şirketi, şirketin büyük hissedarı müvekkil Zeynep Tümer’i ve halka açık şirketin binlerce küçük yatırımcısını mağdur ettiği belirtilirken, ihalenin feshi istendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz