21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaGündem HaberleriGYODER Katar'da Türk Gayrimenkul Sektörünü Tanıtacak

GYODER Katar’da Türk Gayrimenkul Sektörünü Tanıtacak

GYODER, Expo Turkey by Qatar fuarında Katarlı yatırımcılara Türkiye ve Türkiye’deki gayrimenkul sektörünü tanıtacak…

Katar’ın başkenti Doha’da Katar Ulusal Kongre Merkezi’nde Türkiye’den çok sayıda gayrimenkul firmasının katılımıyla gerçekleşecek “Expo Turkey by Qatar” fuarı 19 Nisan’da kapılarını açıyor.

Üç gün boyunca sürecek olan fuarda GYODER stratejik partner olarak yerini alıyor. GYODER fuarda Katarlı yatırımcılara Türkiye’yi ve Türkiye’de yatırım fırsatlarını anlatacak.

GYODER Başkanı Aziz Torun, Katarlı sektör temsilcileri, bireysel ve kurumsal yatırımcılarla özel görüşmeler yapacak. ‘GYODER Presentation Hub’ta ise Türkiye gayrimenkul sektörü hakkında sunumlar gerçekleştirilecek.

 

Expo Turkey by Qatar’da yer alacak ‘GYODER Presentation Hub’ta, fuar süresince 20’şer dakikalık sunumlar yapılacak. Gayrimenkul firmaları, hayata geçirdikleri projelerle ilgili detayları ve Türkiye gayrimenkul sektöründeki fırsatları, fuar alanında Katarlı yatırımcılara anlatma fırsatı bulacak.

Bunun yanı sıra GYODER tarafından yabancı bireysel yatırımcılara yol göstermek amacıyla hazırlanan, ‘How to Buy Property in Turkey?’ (Türkiye’den nasıl gayrimenkul alırsınız?) kitapçığı da katılımcılara dağıtılacak. Kitapçıkta Türkiye’de gayrimenkul edinme, elde tutma, satış sürecindeki tüm vergi ve prosedürler en ince ayrıntısına kadar anlatılıyor.

GYODER Başkanı Aziz Torun, “Katar, kişi başına düşen milli geliri ile dünyanın en zengin ülkesi. Türkiye, 20 milyar doları bulan yatırım değeriyle Katar’ın dış yatırımlarında dördüncü sırada yer alıyor.Bizim gayrimenkul sektörü olarak, sadece Katar ile ilişkilerimizi geliştirerek, ülkemize çok daha fazla yabancı yatırımcı çekecek potansiyelimiz var. Bize düşen, sektörde ürün çeşitliliğini artırırken, Türkiye’nin istikrarlı, güvenilir ve yatırım için cazip bir ülke olduğunu anlatmaktır. Özellikle gayrimenkul alanında yatırımın artması için önce ülkemiz, sonra bölgelerimiz ve şehirlerimizi çok iyi tanıtmalıyız” dedi.

Aziz Torun, “Yabancı yatırımcılara yapılacak satışlar, hem gayrimenkul sektörü hem de ülke ekonomisi için önemli olduğundan, gayrimenkulün bir ihracat kalemi olarak görülmesi gerektiğine inanıyoruz. GYODER olarak, bu yaklaşımla, çok sayıda uluslararası fuara katılıp sektör temsilcileri ile birlik olmaya, yan yana bir duruş sergilemeye özen gösteriyoruz. Tüm bu çalışmalarımızla Türkiye gayrimenkul sektörünü temsil ederek, ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz