30 Mayıs 2024 Perşembe
Ana SayfaGündem HaberleriGYODER Başkanı yeniden Mehmet Kalyoncu oldu

GYODER Başkanı yeniden Mehmet Kalyoncu oldu

Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği’nin (GYODER) 23. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı dün gerçekleşti.

Başkanlığa yeniden Mehmet Kalyoncu seçildi. Konuşmasında Maraş merkezli depremlere değinen Kalyoncu’nun konuşmasında öne çıkan ara başlıklar şöyle:

Deprem bölgesinde gönüllü seferberlik başlattık.Kentsel dönüşümü, İstanbul’u şantiyeye dönüştürmeden yapmak lazım
Erişilebilir konut modeli nasıl çalışacak?

GYODER 23. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda ayrıca ‘Dirençli Yaşam Alanlarında Tasarımın Gücü’ paneli de yapıldı.

Panelde;

Aboutblank Mimarlık’tan Erhan Vural, “Deprem bölgesinde yapılacak konutların sosyolojik ve psikolojik etkisi de göz ardı edilmemeli. Özellikle bu bölgedeki konutlara deprem konutu afet konutu gibi isimlendirmeler yapmak doğru olmaz. Çocukların burada mutlu bir şekilde yaşayabileceği isimlendirmeler üzerine gidilmeli.” şeklinde konuştu.
Panelde A Tasarım Mimarlık’tan Ali Osman Öztürk, Antakya’da yapmakta oldukları 1.500 konutluk ve 5 bin kişinin yaşayacağı ideal şehri anlattı.
KEYM Kentsel Yenileme Merkezi’nden Cem Yılmaz, GYODER olarak Devlet, TOKİ, Emlak Konut, Bakanlık ve özel sektör arasında bir ara yüz oluşturmayı hedeflediklerini vurguladı.
Boran Ekinci Mimarlık’tan Boran Ekinci, “Bir masterplan çalışması yaptık. Parsellerimizi oluşturup inşaatı yapabilecek seviyeye geldik.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz