4 Mart 2024 Pazartesi
Ana SayfaGündem HaberleriDAIKIN TÜRKİYE, “GELECEĞİ BİRLİKTE ŞEKİLLENDİRİYORUZ” MOTTOSUYLA KIBRIS’TA BAYİLERİYLE BULUŞTU

DAIKIN TÜRKİYE, “GELECEĞİ BİRLİKTE ŞEKİLLENDİRİYORUZ” MOTTOSUYLA KIBRIS’TA BAYİLERİYLE BULUŞTU

Daikin Türkiye, yurt çapında faaliyet gösteren bayileri ile 25-27 Aralık 2023 tarihlerinde Kıbrıs Elexus Hotel’de bir araya geldi. Yeni dönem hedeflerinin konuşulduğu, projelerin analiz edildiği ve başarılı bayilere ödüllerinin verildiği buluşmaya 326 bayi temsilcisi katıldı. Daikin Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Hasan Önder başta olmak üzere şirket üst yönetiminin de katıldığı “Daikin Türkiye Strateji Zirvesi”nin mottosu ise “Geleceği Birlikte Şekillendiriyoruz” olarak belirlendi.

İklimlendirme sektörünün standartları belirleyen markası Daikin Türkiye, F25 hedefleri üst başlığı altında yeni dönem hedeflerini ve stratejilerini paylaşmak amacıyla 25-27 Aralık 2023 tarihlerinde bayileri ile Kıbrıs Elexus Hotel’de bir araya geldi. “Daikin Türkiye Strateji Zirvesi” olarak tasarlanan buluşmaya 326 bayi temsilcisi katıldı. Daikin Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Hasan Önder, Daikin Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Özen, Daikin Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Neslihan Yeşilyurt ve Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcıları’nın da katıldığı buluşmanın mottosu ise “Geleceği Birlikte Şekillendiriyoruz” olarak belirlendi.

Paydaşlarıyla her zaman en efektif iletişimi kurarak kurum kültürünü ve hedeflerini paylaşmayı ilke edinen Daikin, bu toplantıda da F25 hedeflerinin yanı sıra yeni dönem hedefleri ile stratejilerini aktardı. Daikin stratejik hedefleri doğrultusunda değişim kavramına vurgu yaparak hayata geçen projeler ve bu projelerin paydaşlara sağladıkları da masaya yatırıldı. Bir başka gündem maddesi de Daikin müşterilerinin deneyimlerini artıracak enstrümanlar üzerine fikir alışverişi oldu. Ekip ruhu ve sinerjiyi pekiştirmesi amaçlanan buluşmada başarılı bayilere plaketleri ve ödülleri de verildi.

Kıbrıs’ta gerçekleştirilen bayi toplantısında konuşma yapan Daikin Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Hasan Önder; “2022 mali yılımızı Daikin Türkiye olarak yaklaşık 620 milyon Euro ciro ile kapattık ve bu 2011 yılından bu yana Euro bazında yüzde 520 büyüme başarısına ulaştığımız anlamına geliyor. Şüphesiz bunda sektördeki yeniliklere hızlı adapte olmamız, verimliliği yüksek çevreci ürünler sunmamız ve üretim gücümüzün yanı sıra çalışanlarımızın emeklerinin payı da oldukça büyük. Önümüzdeki süreçte de çalışanlarımız ve bayilerimizin kattığı güç ve sektöre öncülük eden ürünlerimiz ile başarımızdaki ivmeyi sürdüreceğimize olan inancımız tam.” dedi.

DAIKIN TÜRKİYE HAKKINDA
Türkiye’de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla 45 yıldır faaliyetlerini sürdüren Daikin, Temmuz 2011’de Airfel’i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir yatırımcısı oldu. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Daikin Türkiye, Sakarya’da 163 bin metrekare alan üzerine kurulu olan üretim tesislerinde, çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının kombi, klima üniteleri, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun ürünleri son teknolojiyle üretmektedir. 4 bölge müdürlüğü, yaklaşık 2000 çalışanı, 500 bayi, 16 kadın girişimci Sakura bayi, 500 satış noktası ve 500’ün üzerindeki yetkili servisiyle Türkiye’nin geniş bir coğrafyasına hizmet verebilmektedir. Ayrıca Avrupa’nın ilk iklimlendirme deneyim merkezini de sektörüne kazandırmıştır. İstanbul’da bulunan Daikin Akademi ise eğitimin gücünü paydaşların kişisel gelişim, mesleki deneyim ve iş yapma kalitesine yansıtmak için çalışmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın da Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye, CIS ülkelerinden kendisine bağlı olan Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Ermenistan, Tacikistan ve Gürcistan’ın sorumluluğu ile Kuzey Irak, Moğolistan ve KKTC pazarlarının sorumluluğunu da üstlenmiştir.
Split Klima Üretim Tesisi / Hendek Sakarya
Daikin Türkiye Split Klima Üretim Tesisi’nde üretilen klimalar, %100 yüksek basınç, fonksiyon, performans, elektrik güvenlik ve ses testlerinden geçmektedir. Üretimdeki test proseslerinden kullanılan robot uygulamaları ve özellikle kritik noktalardaki bakır boru birleşim kaynak işlemlerinde kullanılan kaynak robotları ile el değmeden üretim gerçekleştirilmektedir.
Klima Santrali Üretim Tesisi / Hendek Sakarya
Türkiye’nin en modern tesislerine sahip klima santral fabrikasında Ar-Ge çalışmalarına gösterilen önemle konfor ve hijyenik tip klima santralleri, hijyenik paket tip klima santrali, hücreli aspiratör, havuz nem alma santrali, mutfak aspiratörü, sığınak havalandırma cihazı ve ısı geri kazanım cihazı üretimi gerçekleşmektedir. Yurt içinde, yurt dışında çok sayıda prestijli otel, hastane, ilaç fabrikası, AVM, kongre merkezi ve ofis projesinde merkezi havalandırma sistemlerimiz tercih edilmektedir.
Fancoil Üretim Tesisi / Hendek Sakarya
2009 yılında başlayan tasarım ve belgelendirme faaliyetleri sonunda, Hendek Sakarya’da bulunan üretim tesislerinde üretilen fancoil cihazlar,düşük ses seviyesi ve yüksek verimleriyle yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda otel ve iş merkezinde tercih edilmektedir.
Kombi Üretim Tesisi / Hendek Sakarya
Ar-Ge çalışmalarına gösterilen önemle üretim yapan fabrikada uzman ekip tarafından tasarlanmış kombilerimiz, sektörün en kaliteli bileşenleri kullanılarak, %100 güvenlik, fonksiyon, sızdırmazlık ve basınç dayanımı testlerinden geçerek, robotlar ile yapılan %100 görsel kontrol sistemleri ile üretilmektedir. CE belgelendirmeleri, Avrupa’nın akredite laboratuvarları tarafından yapılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz