Çeyiz Alışverişinde Yeni Trend E-Ticaret

146

Trendyol geçtiğimiz düğün sezonu istatistiklerini açıkladı. Yeni yuva kuracak olan gelin ve damat adaylarının alışveriş için ilk durakları bu sene geçen senelerden farklı olarak E-Ticaret oldu.

Trendyol verilerine göre sadece Ağustos- Eylül aylarında bile“Çeyiz” kelimesi 500 bin kez arandı, bir önceki yılın aynı dönemine göre satışlar yüzde 250 artarak 400 bin adet çeyiz ürünü satıldı.

Trendyol, nevresimden beyaz eşyayaya, küçük ev aletlerinden ev kozmetiğine birçok farklı kategoride fiyat-performansa özellikle dikkat eden yeni evlenecek çiftlerin tercihi oldu. Trendyol’dan yapılan açıklamaya göre yeni kategorilerde onbinlerce küçük ev aleti, çeyiz seti, beyaz eşya gibi ürünler; güvenli alışveriş, servis sonrası garantili hizmet ve hızlı teslimat imkanlarıyla yeni evlenecek çiftlerin ilgisini çekmeyi başardı.

Trendyol Group Pazarlama Direktörü Erdem İnan yaptığı açıklamada “Düğün hazırlık döneminde çiftler, işleri yetiştirememe telaşıyla yaşadıkları stresi artık bir kenara bıraktı. Bütün evi sıfırdan kurmak için kabarık bir düğün alışveriş listesi ile karşı karşıya kalan çiftler, kabarık çeyiz listesinin üstesinden Trendyol’dan alışverişle geliyor. Yeni evlenecek çiftler, düğün ve ev kurmak için belirledikleri bütçeyi de Trendyol’da sunduğumuz kampanyalar ve akıllı alışveriş fırsatlarıyla aşmamış oluyor.”

“Çeyiz” 500 bin kez arandı, 400 bin çeyiz ürünü satıldı
Trendyol istatistiklerine göre Ağustos- Eylül aylarında “Çeyiz” kelimesi 500 bin kez arandı, bir önceki yılın düğün sezonuna göre satışlar yüzde 250 artarak 400 bin adet çeyiz ürünü satıldı. Trendyol, Çeyiz Paketi kampanyası ile yeni evlenecek çiftlere özel kuponlar ve indirimler sunarak hayatlarının bu yeni macerasına başlayacak çiftler için en uygun alışveriş ortamı yaratmak üzere çalışıyor.
En çok Sofra & Mutfak ile Ev Tekstili Ürünleri tercih ediliyor
Yeni evlenecek çiftler son iki ayda Trendyol’da en çok Tencere Setleri almayı tercih etti. Yemek Takımı, Sofra Mutfak Gereçleri, Yastık ve Yorgan gibi çeyiz ürünleri ise yine en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.