26 Mayıs 2024 Pazar
Ana SayfaGündem HaberleriVekon, günde 60 adet yaşam konteyneri üretiyor

Vekon, günde 60 adet yaşam konteyneri üretiyor

Deprem felaketi karşısında ilk aşamada hızlı bir şekilde elindeki stok, şantiyesindeki ve showroomlarındaki yaşam konteynerlerini deprem bölgesine göndererek destek olan Vekon, 24 saat 3 vardiya çalışarak günde 60 adet yaşam konteyneri üretip deprem bölgesinin ihtiyacına cevap vermeye çalışıyor.

Vefa Group’un ön üretimli yapı sektöründe faaliyet gösteren firması Vekon, ülkemizi derinden sarsan deprem felaketinin yaşandığı ilk andan bu yana deprem bölgesine desteğini aralıksız sürdürüyor.
Deprem felaketi karşısında ilk aşamada hızlı bir şekilde elindeki stok, şantiyesindeki ve showroomlarındaki yaşam konteynerlerini ilgili bölgelere gönderen Vekon, akabinde de deprem bölgesinden öncelikli olarak talep edilen WC-duş ünitelerinin üretimine ve sevkiyatlarına başladı. Şirket, ikinci aşamada ise hem İstanbul hem Bilecik fabrikalarının dört aylık üretim kapasitesinin dolu olmasına karşın projeleri erteleme kararı alarak konteyner üretim tesislerinin üretim kapasitesinin tamamını depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeye tahsis etti.
Vefa Group İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, yalın üretim ve kaizen metoduyla en verimli ve hızlı şekilde üretimlerini gerçekleştirdiklerini belirterek, yaşam konteynerleri için üretim ekiplerinin 24 saat 3 vardiya şeklinde çalıştığını kaydetti. Koçyiğit, ”Günde 60 adet yaşam konteynerini üretip ilgili bölgelerin ihtiyacına cevap verme gayreti içerisindeyiz. Konteyner üretimi için kritik öneme sahip hammaddeler olan; sandviç panel, galvanizli sac ve fibercementtedariğini sağlayabildiğimiz sürece üretimlerimiz kesintisiz devam edecektir” dedi.

Prefabrik evler için de planlamalar yapıldı

Öte yandan Bilecik fabrikalarında bölgede montajı yapılabilen prefabrik evler üretip deprem bölgelerine göndermek için de planlamalarını yaptıklarına işaret eden Turan Koçyiğit, sözlerine şöyle devam etti:
“Depremzede vatandaşlarımızın acil barınma ihtiyacını gidermek için ilgili bölgelere gönderilen geçici yaşam konteynerlerinin sevkiyatının devamında ilerleyen süreçte kalıcı prefabrik ve hafif çelik konutların inşası için de ayrıca planlamalarımızı yapmaktayız. İhtiyaç duyulan her türlü destek ve koordinasyon için ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla sürekli irtibat halindeyiz. Milletimizin yanındayız. Bu zorlu günleri hep beraber dayanışma içerisinde atlatacağımıza inancımız tamdır. Ülkemiz adına kayıpların daha da artmamasını temenni ediyor, yakınlarını kaybeden herkesin derin üzüntüsünü paylaşıyoruz. Hepimizin başı sağ olsun.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz