13 Nisan 2024 Cumartesi
Ana SayfaGündem HaberleriÜsküdar Sahil Projesi için ÇED süreci başladı!

Üsküdar Sahil Projesi için ÇED süreci başladı!

İBB tarafından yapılması planlanan Üsküdar Sahil Projesi için ÇED süreci başladı.

 

İstanbul Üsküdar sahilinde yapılması planlanan ve İBB tarafından geliştirilecek olan Üsküdar Sahil Projesi için ÇED süreci başladı.

Proje kapsamında denizden toplam 13 bin metrekare alınacak. Proje Üsküdar sahil yolu 1., 2. Kısım ve Üsküdar Meydan düzenlemesi olmak üzere üç kısımdan oluşacak.

Üsküdar’ın güneybatı sahilini kapsayan 1. Kısım’da 1 adet iskele ve 2 adet seyir terası yer alıyor. 2 buçuk metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde olacak.

Üsküdar sahilinin kuzeyini kapsayan 2. Kısım’da da 4 adet seyir terası yer alıyor.

Üsküdar Meydan düzenlemesi kapsamında ise denizden yaklaşık 10 bin 750 metrekare alınacak ve meydan düzenlenerek gezi yolları ile yeşil alanlar oluşturulacağı belirtildi.

2 yıl içinde bitirilmesi planlanan projenin maliyeti 32 milyon 164 bin 216 TL olarak belirlendi.
İhaleye ilişkin duyuru;

İSTANBUL ili ÜSKÜDAR, ilçesi , mevkiindeki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafıdan yapılması planlanan Üsküdar Sahil Düzenlemesi ve Deniz Yapıları projesi ile ilgili olarak İSTANBUL Valiliğimize sunulan dosyayı PTD Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 17. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz