TOKİ’den Yılın İkinci İndirim Kampanyası 21 Eylül’de Başlıyor

12718

TOKİ, konut ve iş yeri satın alan yatırımcılardan borcunu erken ödeme yapıp tapusunu almak isteyenler için ikinci indirim kampanyasını 21 Eylül’de başlatıyor.İndirim kampanyasında başvurular 21 Eylül-19 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak.TOKİ tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen indirim kampanyasında indirim oran %22 olarak açıklandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi de yapılacak.

TOKİ tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen indirim kampanyası 21 Eylül-19 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar 19 Ekim 2021 tarihine kadar başvurularını yapabilecekler. TOKİ, borcunu peşin ödeme yaparak tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için indirim oranını %22 olarak açıkladı.

Bütün borcunu ödemeyen de kampanyadan yararlanacak
Yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

Kampanyadan yararlanma şartları
İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

TOKİ