27 Mayıs 2024 Pazartesi
Ana SayfaDiğerTOKİTOKİ'den İskontolu Gayrimenkul Sertifikası Satışı Açıklaması

TOKİ’den İskontolu Gayrimenkul Sertifikası Satışı Açıklaması

TOKİ iskontolu gayrimenkul sertifikası satışı yapıldığına dair çıkan haberler hakkında açıklamada bulundu…

Türkiye’de bir ilk olarak Park Mavera 3 projesinde gayrimenkul sertifikası ihracı başladı. Sertifika ihracı için 29-31 Mart tarihleri arasında talep toplanmış ve paylar 42.5 TL’den halka arz edilmişti.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Park Mavera 3 gayrimenkul sertifikası ihracında bazı yatırımcılara iskontolu gayrimenkul sertifikası satıldığına yönelik çıkan haberlere ilişkin açıklamada bulundu.

Basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirilken, talep toplamanın 42,50 TL’den sabit fiyatla gerçekleştirildiğini ve herhangi bir yatırımcıya hiçbir şekilde bir fiyat iskontosu yapılmadığı belirtildi.

TOKİ’nin KAP’a yaptığı açıklama şu şekilde;

“Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından 03.04.2017 tarihli KAP duyurusunda bildirildiği üzere, 29-30-31 Mart 2017 tarihinde Park Mavera III projesine ilişkin sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle gerçekleştirilen Gayrimenkul Sertifikası halka arzında, toplam 143.242.425,00 TL değerindeki her biri 42,50 TL olan 3.370.410 adet Gayrimenkul Sertifikası satışı gerçekleştirilmiştir.

Bu ifadeden açıkça anlaşılacağı üzere, talep toplama 42,50 TL’den sabit fiyatla gerçekleştirilmiş ve herhangi bir yatırımcıya hiçbir şekilde bir fiyat iskontosu yapılmamıştır. Dolayısıyla halka arzımızda bireysel ve kurumsal yatırımcıların tamamına 42,50 TL den sertifika satışı gerçekleştirilmiştir”

Maide KARADAĞ/Emlakmetrekare.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz