TOKİ ve Emlak Konut’tan ev alanların taksitleri ertelendi

TOKİ ve Emlak Konut'tan arsa,işyeri ve ev alan vatandaşların nisan ve mayıs ayları konut taksitleri ertelendi.TOKİ ve Emlak Konut koronavirüs nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için konut taksitlerini erteledi.

3377

Koronavirüs tedbirleri kapsamında TOKİ ve Emlak Konut’tan arsa,işyeri ve ev alan vatandaşların mağdur olmaması için nisan ve mayıs ayı konut taksitleri ertelendi.

TOKİ tarafından yapılan basın açıklaması;

KAMUOYU AÇIKLAMASI
26 Mart 2020
Küresel çapta yaşanan ve ülkemizi de etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı ülkemizin tüm kurumları etkin ve koruyucu önlemler almaktadır.

Koronavirüse karşı devletimizce bugüne dek alınan ve alınacak tedbirlere ilave olarak, vatandaşlarımızın banka şubelerinde oluşabilecek sağlık risklerinin önüne geçilebilmesi, ayrıca ekonomik yaşama ilişkin olası hasarları en aza indirebilmek için nakit akışı bozulup ödeme sorunu yaşayabilecek olan arsa, konut ve iş yeri alıcılarımızın taksit ödemeleri iki ay ertelenmiştir.

Bu kapsamda; 2020 yılı Nisan ve Mayıs aylarına ait taksit geri ödemeleri faizsiz olarak ertelenmiştir. Taksit ödemeleri 2020 Haziran ayından itibaren başlayacaktır.

Bu vesileyle takdire şayan bir fedakârlık ve sabırla görev yapan tüm sağlık personellerimize şükranlarımızı sunar, salgında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavi altındaki vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz.
Kamuoyunun bilgisine önemle sunulur.