1 Şubat 2023 Çarşamba
Ana SayfaGündem HaberleriTOKİ kura çekimi ne zaman, hangi tarihte?

TOKİ kura çekimi ne zaman, hangi tarihte?

TOKİ kura sonuçları beklenirken kura çekim tarihi de gündemde… Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde başvurular sona erdi.TOKİ kura çekimi ne zaman, hangi tarihte?

TOKİ kura çekimi ne zaman? Türkiye genelinde yapılacak TOKİ sosyal konutları için 8 milyondan fazla kişi başvuru yaptı. Konut sahibi olacak kişiler ise kura ile belirlenecek. TOKİ kuralarının çekilmesinin ardından hak sahipleri 2+1 ve 3+1 ev için ayrıca konut belirleme kurası yapılacak. Peki TOKİ kura çekimi ne zaman?

TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE?
TOKİ kura çekimi için tarih henüz netleşmemekle birlikte Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut tarafından yapılan açıklamaya göre TOKİ kuraları başvuruların bittiği tarih itibariyle ilk hafta gerçekleşecek bilgisi verildi. TOKİ başvuruları 31 Ekim itibariyle sona erdi.

TOKİ KONUT BELİRLEME KURASI NE ZAMAN?
Konutların, adet, brüt m², net m² ve fiyat bilgileri projenin ihalesi yapıldıktan sonra kesinlik kazanacaktır. Projelerin ihalesi yapılıp, bağımsız bölüm listesi ve şerefiyeli satış fiyatları belirlendikten sonra İdarece tespit edilen tarihte, asil hak sahipleri için “Konut Belirleme Kurası” çekilecektir.

TOKİ’DE İLK KONUTLAR HANGİ İLLERDE YAPILACAK?
TOKİ ilk konutlar için temel 25 Ekim’de atıldı. İşte ilk konutların yapılacağı iller:

Ankara
Afyon
Amasya
Aydın
Bolu
Diyarbakır
Elazığ
Erzurum
Kahramanmaraş
Kırşehir
Konya
Manisa
Muğla
Tunceli
Uşak
Yozgat
Zonguldak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz