4 Mart 2024 Pazartesi
Ana SayfaDiğerDekorasyonThemore Concept yeni yatırımlarla büyüme hedefini yukarı taşıyor

Themore Concept yeni yatırımlarla büyüme hedefini yukarı taşıyor

Tüm yaşam alanları için her zevk ve ihtiyaca yönelik tasarım koleksiyonuna sahip olan ThemoreConcept, yenilikçi projeleri ve yatırımları ile büyümesini sürdürüyor.Bodrum’da sabit mobilya sektörünün en büyük mağazalarından birine sahip olan ve üretim kapasitesini artırmak için Aydın Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni fabrika yatırımı yapan ThemoreConcept; 2024 yılında ise yurt içindeki bayi ağını genişletmeye odaklanacak.

Banyo ve mutfak alanında yaklaşık 40 yıllık tecrübe ve birikimini, son teknoloji ve sistemlerle bugüne taşıyan ThemoreConcept, yurt içi ve yurt dışı büyüme hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. 2024 yılında İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere her ay bir bayi açılışı planlayan ThemoreConcept, yurt içindeki bayi ağını genişletecek. Globalleşme çalışmaları doğrultusunda ise Umman, Pakistan, Fransa ve Makedonya’daki bayilerinin yanı sıra Suudi Arabistan, Hollanda ve Danimarka’da da yeni satış noktaları açmayı hedefleyen ThemoreConcept, ihracat satış payını yüzde 25’e çıkaracak.

Hem yurt içinde hem de yurt dışında büyümesini sürdürecek
2023 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunanOrge Grup A.Ş. CEO’su Ahmet Geçgel: “ThemoreConcept olarak, tecrübemizi modern vizyonumuzla birleştirerek, Türkiye’de ve yurt dışında rekabetçi konumumuzu güçlendirmek için çalışmalarımızı hızlandırdık.2022 yılının Mart ayında faaliyete aldığımız ve bu yıl görkemli bir törenle açılışını gerçekleştirdiğimiz Bodrum mağazamız ile Türkiye’nin en büyük sabit mobilya mağazasını ülkemize kazandırdık. Öte yandan, üretim kapasitemizi artırmak için Umurlu’da Aydın Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımına başladığımız 30 bin m2’lik fabrikamızın 1. fazı 2023 yılında tamamlandı. 2024 yılsonuna kadar tamamlanmasını planladığımız fabrikamız ile üretim kapasitemizi yüzde 50 oranında artırarak ürün gamımıza da genişletmeyi planlıyoruz. Ayrıca, yeni bayi yatırımlarımız ile yurt içinde daha çok kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz.“diye konuştu.

2024 yılında yeni pazarlar gündemde
Globalleşme hedefleri doğrultusunda 2024 yılında yeni pazarlara dahil olmayı planladıklarını belirten Geçgel, “Yeni yatırımlarımız ve projelerimiz ile amacımız iki yıl içerisinde global bir marka haline gelmek. Bu hedef doğrultusunda2024 yılında Suudi Arabistan, Hollanda ve Danimarka’da da yeni satış noktaları açarak, ihracat satış payını yüzde 25’e çıkaracağız.Diğer yandan Irak’ta aldığımız bin 200 dairelik toplu iş projesinin 2024 yılı ilk çeyreğinde sevk ve montajını gerçekleştirerek teslim edeceğiz. Bu yılın ilk aylarında gerçekleştirdiğimiz Kuzey Amerika pazarına sahip bir satış pazarlama firması ile olan ticaretimizi de 2024 yılında artırarak sürdürmeyi planlıyoruz.”dedi.Üniversite sanayi iş birliği kapsamında gerçekleştirecekleriyeni protokollerle, daha fazla öğrenciye ‘iş garantili staj’ ile iş imkanı sağlamayı hedeflediklerini belirten Geçgel, toplumsal fayda sağlayacak projelerine devam edeceklerini sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz