18 Haziran 2024 Salı
Ana SayfaGündem HaberleriTeknik Yapı Uplife Kadıköy 484 bin TL'den satışa çıktı!

Teknik Yapı Uplife Kadıköy 484 bin TL’den satışa çıktı!

Kadıköy Fikirtepe’de kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçirilmeye hazırlanan Uplife Kadıköy satışa çıktı.

Uplife Kadıköy satışa çıktı. Teknik Yapı’nın efsane markası Up serisi Fikirtepe’de de yükseliyor. Teknik Yapı tarafından Kadıköy Fikirtepe’nin en tepe bölgesinde inşa edilen Up Life Kadıköy projesi için bugün bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım katıldı.

830 rezidans ve 20 adet ticari ünite

16 bin metrekare arsa üzerinde 23 katlı 3 blok ve 24 katlı 1 blok olmak üzere toplam 4 bloktan oluşan Up Life Kadıköy projesi satışa çıktı. Projede 830 rezidans ve 20 ticari alan bulunuyor. Projede teslimler 2019 yılı Aralık ayında gerçekleştirilecek. Proje yüzde 45 müteahhit, yüzde 55 hak sahipleri oranlarına sahip. Projede 830 rezidans dairesi 526 adet 1+1, 261 adet 2+1 ve 4+1 adet 3+1 daireler bulunuyor. 50 ile 130 metrekare arasında değişen dairelerin bulunduğu projede bir çok sosyal olanak da mevcut. Up Life projesinde yer alan 20 adet ticari ünite ise 150 ile 200 metrelare arasında değişen büyüklüklere sahip. Ticari alanların satılıp satılmayacağı daha sonra değerlendirilecek. Projedeki 526 adet 1+1’in aynı zamanda home ofis konseptinde kullanılabilmesi amacıyla projede yüksek rakamda tutuldu.

484 bin liraya 1+1

UpLife Kadıköy projesinde 1+1 daireler 484 bin liradan, 2+1 daireler 733 bin liradan ve 3+1 daireler 1 milyon 153 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak. Projedeki bu fiyatlar yüzde 5 lansman indirimli fiyatlar.

Avantajlı ödeme seçenekleri

1 milyar lira yatırımı olan projede yüzde 0,45 faiz oranı ile 120 ay ve yüzde 0,70 faiz oranı ile 240 ay vade kampanyası da mevcut. Bir de firma bünyesinde bir kampanya daha bulunuyor. Projede yüzde 50 peşin 100 ay 0 faiz fırsatından da yararlanabiliyorsunuz.

Konut sektöründe gerek konsept, gerek yaşam biçimi olarak çok iyi bir noktaya geldiklerini belirten Nazmi Durbakayım, yapı müteahhitlerinin sürekli bir takım avantajlar sağlamak istediklerini belirterek konut sektöründe fiyatlandırmanın çok önemli olduğunu savundu. Durbakayım, ‘Biz yüzde 15’i satıldıktan sonra mutlaka fiyatlarda bir artış ayarlamaları yapıyoruz’ dedi.

Teknik Yapı’da Up serisinin yerinin her zaman bir başka olduğunu belirten Durbakayım, ‘Fikirtepe’de 6 seneden beri emek sarfediyoruz. Bu bölgede 3. projemiz ve ismini de Up Life Kadıköy koyduk’ dedi.

‘Bu kadar büyük dönüşüm alanı dünyanın hiç bir yerinde yok’

Durbakayım, ‘Fikirtepe’nin algısını oturtmaya başladık. Parklar, geniş cadde ve alışveriş alanları ile 1 milyon 300 bin metrekare dönüşüm alanı dünyanın hiç bir yerinde yok. Fikirtepe merkezin ta kendisi. Teknik Yapı projelerinde proje bittiği vakit elimizde hiç daire kalmıyor. Bizim sektöre bakış açımız son derece olumlu. Daha iyi günler var önümüzde. Sektör daha da iyi noktalara gelecek. Bugün inşaat sektörü istihdam için en önemli sektör. Geçen yıl 1 milyon 330 bin olan konut satışı 1 buçuk milyonu bulacak. İstihdamda yüzde 10’luk bir artış olacak. UpLife Kadıköy projesinin de istihdama büyük katkısı olacağını düşünüyorum’ dedi.

Fikirtepe’nin tamamlandığında Ataşehir’den çok daha iyi olacağına inandıklarını belirten Umut Durbakayım ‘Ataşehir’de şuan fiyatlar 8 ile 12 bin lira arasında. Ki Ataşehir’in şuan tüm alt yapısı tamamlandı. Fikirtepe’de şuan metrekare fiyatları 7 bin ile 8 bin 500 lira arasında değişiyor. Şimdilik bile Fikirtepe Ataşehir’i yakalamılış durumda’ dedi.

‘Fikirtepe’nin rakibi Ataşehir değil, Bağdat Caddesi’dir’

Nazmi Durbakayım, Fikirepe’nin yepyeni bir Kadıköy olduğunu belirterek ‘Bu bölgeyi ayrı ilçe bile yaparlarsa hiç şaşırmam. Çünkü çok büyük altyapılar yapılıyor. Fikirtepe’nin rakibi Ataşehir değil, Bağdat Caddesi’dir’ dedi.

Teknik Yapı’yı yurtdışında tanıtacağız

Teknik Yapı’nın her zaman için yabancıların ilgi odağında olduğunu belirten Durbakayım, yaptıkları projelerin özellikle körfez ülkeleri tarafından yakından takip edildiğini ve zaman zaman yurt dışında proje yapmak için teklif aldıklarını belirtti. Durbakayım bu yıl Katar’da düzenlenecek olan 18-20 tarihleri arasındaki Katar by Expo Fuarı’na katılacaklarını söyledi. Bu fuarda tüm projelerini tanıtacaklarını, özellikle Bahçeşehir’de bulunan tek katlı bina üzerinde spor alanları, rezidans ve otel bulunan proje üzerinde yoğunlaşacaklarını belirtti.

‘Yabancılara satışlarda yanlışlık yapılıyor’

Yabancılara satışlar konusuna da değinen Durbakayım, yabancı ülkelerde çalışan yurtdaşlarımızın kazandıkları birikimini konut alanlarında değerlendirmek istedikleri zamanlar çok mağdur edildiklerini belirterek, sektör olarak kendi yurtdaşlarını mağdur etmemesi ve yabancılara satışlarda şeffaf olması gerektiğini belirtti. Hükümetin yabancılar konusunda oldukça önemli ve faydalı kanunlar çıkarttığını, bunun sektördeki proje üretenler tarafından oldukça olumlu karşılandığını belirterek, yabancılara satışları iyi bir fırsata çevirmek gerektiğini belirtti. Zaman zaman bazı projelerde yerli ve yabancıya ayrı fiyat listeleri uygulandığını belirten Durbakayım, ‘Bunlar yanlış işler, yabancılara satışlarda iki liste değil, tek liste üzerinden dürüst satış yapılarak yabancıları mağdur etmemek gerekiyor’ dedi. Ayrıca yabancılara satışlarda ciddi bir komisyon farkı yaratıldığını da belirten Durbakayım, bu komisyonların da makul seviyelerde olması gerektiğini söyledi.

Eyüp İyigün/Emlakmetrekare.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz