Tahincioğlu’ndan Multi Evler Nidapark Küçükyalı’da

22372

Tahincioğlu projelerinde yep yeni ve sektörde bir ilk olacak Multi Evler’i tanıttı. Yeni dünya düzeni ile ortaya çıkan bu yeni konsept, ilk olarak Nidapark Küçükyalı Projesinde hayata geçiyor.Ayrıca Tahincioğlu Nidapark Küçükyalı ve Nidapark İstinye projelerinde “Akıllı Yatırım ve Ödeme Modeli” yeni bir kampanya başlattıkları açıklandı.

Tahincioğlu’ndan Yeni Nesil Konsept Multi Evler
Tahincioğlu Gayrimenkul, pandemi döneminde değişen yaşam biçimleri ve yeni normal düzen odağı ile daha önce gayrimenkul sektöründe görülmemiş bir projeye imza attı. Sektörün lider kuruluşu olmanın verdiği sorumluluk bilinciyle bu değişime cevap verecek ve Türkiye’de öncü olacak Multi Evleri tasarladıklarını söyleyen Özcan Tahincioğlu: “Emlak Konut GYO güvencesi ile hayata geçireceğimiz Nidapark Küçükyalı projemiz içerisinde yer alan yeni etabımız “Nidapark Küçükyalı Büyükada”, hem konut, hem ofis hem de konut/ofis olarak tercihe ve ihtiyaca göre kullanılabiliyor. 2 blokta toplam 218 üniteden oluşan Nidapark Küçükyalı’nın bu yeni etabı sektörümüze örnek teşkil edecek nitelikte. Bildiğiniz gibi pandemi ile tüm dünyada yaşam biçimleri değişiyor. Evde geçirilen zaman bizlere yaşam alanlarımızın önemini gösterdi. Ofis kullanımının azalması ve home office çalışma sistemine ani bir geçiş yapılması, evlerde ofis ortamının yaratılmasını mecburi hale getirdi.
Bunun birçok sektörde kalıcı hale gelecek olmasıyla birlikte yaşam alanlarımızın formu bambaşka bir hal aldı. Buradan hareketle sektörün lider kuruluşu olmanın verdiği sorumluluk bilinciyle bu değişime cevap verecek ve Türkiye’de bir ilk olacak Multi Ev’leri tasarladık.

Yapacağınız Küçük Bir Dokunuşla Eviniz İstediğiniz An Ofisiniz Olacak
Tüm dünyada alışmaya çalışılan yeni dünya düzeninde bir çok kurumun uzaktan çalışma yöntemine geçmesi ve birçok şirketin ofislerini kapatarak farklı bir düzene geçmesi, standart evlerin bu ihtiyacımızı gerektiği gibi karşılayamadığını anlamamıza neden oldu. Evden çalışanların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için çok kullanımlı olarak tasarladığımız Multi Evler projesi ile tek bir dokunuşla; mutfağınızı resepsiyona, salonunuzu toplantı odasına ve aynı zamanda ikinci bir yatak odasına dönüştürebileceksiniz. Multi Evleri home ofis olarak düşünmeyin, bunun çok ötesinde bir konsept Multi Evler; büyüklükleri 10 ve 30 metrekare arasında değişen, geniş terasları, 3.35 tavan yüksekliği ve en küçüğü 76, en büyüğü 165 metrekare olan konutları ile sadece home ofis olarak değil, konut sahiplerinin çocuklarıyla da rahatlıkla yaşayabileceği ferah bir ortam yaratıyor. Gün ışığını optimumda kullanan cam cepheleri, concierge ve vale hizmetinin yanı sıra doğrudan metro istasyonuna bağlantısı olması, 350 m uzunluğundaki açık alışveriş caddesi Palladium Cadde Küçükyalı’nın yanında yer alması, her üniteye özel depo alanlarının olması ile 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere alternatiflerden oluşan çok amaçlı ünitelerin içerisinde değişebilen/dönüşebilen fonksiyonlar her türlü ihtiyaca cevap veriyor.”

Evden Ofise, Ofisten Eve Dönen Alanlar

Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, dairelerin özelliklerini şöyle sıraladı:

•Mutfak modülünde gizli masa çıkarılınca gündüz sekreterya masası olarak kullanılabiliyor. Altında 2 adet tekerlekli çekmeceli keson var. İstenirse bu masa mutfak için ilave tezgah alanı olarak da kullanılabilir. Mutfak kapakları kapanınca dolap olarak görünüyor. Bu mekan hem mutfak alanı, hem de sekreterya alanı olarak kullanılabiliyor.
•Salon / oturma / tv alanı olarak kullanılan alan, ofis olduğu durumda bekleme salonu, olarak kullanılabiliyor.
•Dizayn edilen masa hem yemek masası hem de toplantı masası olarak kullanılabiliyor. Bu masa, açılır kapanır yatağa monte olduğu için, çift kişilik yatak haline dönüşebiliyor.
•Açılır kapanır paneller sayesinde salondan ve çalışma bölümünde ayrışarak ayrı bir oda haline gelebiliyor.
•Konutta bulunan alan, gündüz yatak odası bölümü ile arasındaki bölücüyü kapatıp izole çalışma odası olarak kullanılabilir. Çalışma fonksiyonu istemeyenler için istenirse çocuk odası olarak da kullanılabilir.
•Koltuk ile yemek masası arasındaki katlanır paravan ve yatak odası ile çalışma bölümü arasındaki sürgülü cam panel kapatıldığı durumda, yukarıdaki kırmızı alan gündüz 5-6 kişinin çalışabileceği çalışma ofisi haline gelebiliyor.

Tahincioğlu’nun yıl sonu ciro hedefi: 1 milyar 500 milyon TL
Gayrimenkul yatırım ve geliştirme sektörünün önde gelen liderlerinden Tahincioğlu, Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirdiği, fark yaratan Nidapark Küçükyalı ve Nidapark İstinye Projeleri ile gayrimenkul sektöründe yeni bir dönem başlatıyor. “Akıllı Yatırım ve Ödeme Modeli” adıyla hayata geçirdiği banka kredisiz, vade farksız, dosya masrafsız ve hayat sigortasız bu yeni finansal modelde ödemeler 2. yılda başlıyor.

Emlak Konut GYO’nun başlattığı Hayallerini Erteleme Türkiye kampanyasının ilk gününden itibaren Nidapark Küçükyalı ve Nidapark İstinye Projeleri’nde yoğun bir taleple karşılaşan Tahincioğlu Gayrimenkul, 2020’nin ilk 9 ayında 1 milyar 100 milyon TL’lik ciro elde etti. Pandemi dönemine rağmen lansman sürecindeki satış grafiğini yakaladıklarını belirten Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, yıl sonuna kadar 1 milyar 500 milyon TL’lik ciro elde etmeyi hedeflediklerini belirtti. Nidapark Küçükyalı projesinin birinci etabı olan “Kınalı” etabının teslimlerinin tamalandığının ve 1 Eylül’de yaşamın başladığının altını çizen Tahincioğlu, “Sektörümüz için can suyu olan ‘Hayallerini Erteleme Türkiye’ kampanyası kapsamında; banka faizlerinin 0.69 seviyelerine peşinat oranının yüzde 5 seviyelerine kadar düşmesi ve ödemeye 3. yılda başlanacak olması ev sahibi olmak isteyenler için çok cazip avantaj oldu.

Kampanyaya Nidapark Küçükyalı ve Nidapark İstinye projelerimizle katıldık ve ilk gününden itibaren yoğun bir taleple karşılaştık. Neredeyse lansman dönemlerimizdeki satış grafiğimizi yakaladık. Müşterilerimizden aldığımız reaksiyonlar çok olumlu oldu” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Kampanyanın başlaması ile birlikte Haziran ayı içerisinde yaklaşık 10 bin kişi call center’ımızı arayarak bilgi talebinde bulundu. 20 bin form topladık, web sitesi ziyareti sayımız 150 bini buldu, satış ofislerimizi ziyaret eden kişi sayısı 3 bini geçti. Web sitemizden canlı destek ile 1500 kişiye bilgi verdik. Oluşan taleple, Nidapark Küçükyalı ve Nidapark İstinye projelerimizin satışından sene başından bu güne 1 milyar 100 milyon TL ciroya ulaştık. Böylece sadece bu dönemde elde ettiğimiz ciroyla, neredeyse geçmiş yıllarda yakaladığımız rekor satışlı günleri bizlere tekrar yaşattı.”

“Akıllı Yatırım Ve Ödeme Modeli” Yeni Kampanya Başlattık
Yeni finansal model hakkında bilgi veren Tahincioğlu, “Müşterilerimizin devam eden beklentilerini de göz önüne alarak ‘Akıllı Yatırım ve Ödeme Modeli’ni geliştirdik. Bu yeni finansal çözümümüz sayesinde sadece daire veya ofis değil, ayrıca dükkan gibi ticari üniteler sahibi olmak isteyenler de banka kredisine başvurmalarına gerek kalmadan, vade farkı, dosya masrafı ve hayat sigortası gibi ek ödemeler olmadan ve en önemlisi ödemeye 2. yılda başlayabilecekler. Özellikle ödemelerin 2. yılda başlaması, büyük bir avantaj sağlıyor.Geliştirmiş olduğumuz finansal çözüm sayesinde 60 ay 0 vade farkı veya banka kredisiz veya 120 ay, 0,79 vade farklı ile müşterilerimize avantaj sağlayabileceğiz. Bu kampanyamız ile birlikte yıl sonuna kadar toplam 1,5 milyar TL satış hedefine ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Palladium Cadde Küçükyalı dükkanları satışa çıkıyor
Anadolu Yakası’nın en büyük karma kullanımlı projesi olarak İstanbul’un en nadide semtlerinden Küçükyalı’da konumlandırılan Nidapark Küçükyalı; satışları tamamlanan Kınalı, Burgaz, Heybeli, Sedef, Mahalle ve yeni satışa sunulan Büyükada etaplarından oluşuyor.Projemiz içerisinde sağlıklı alışveriş konseptine uygun olarak planlanan 350 metre uzunluğundaki alışveriş caddesi Palladium Cadde Küçükyalı ticari ünitelerimize çok yoğun bir ilgi var. Bu sebeple satışını öne çekerek yakın bir zamanda 1. fazının satışlarına başlayacağız. Özellikle cadde mağazacılığına duyulan ihtiyaç buranın önemini arttırdı.

Nidapark İstinye Projesinde Satışa Çıkarılan Etaplarda Yüzde 70’i Satıldı
Özcan Tahincioğlu,”Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO güvencesiyle, hayata geçirmekte olduğumuz Nidapark İstinye,İstinye Koyu manzarasına hâkim bir konumda yer alıyor. Projemize gelen taleplerden de çok memnunuz şu aşamada satışa çıkarılan etaplarda projemizin yüzde 70’ini sattık. Yeni kampanyamız ile kalan stoğumuzu da bitireceğimiz kanaatindeyiz. 2021 Haziran itibari ile teslimleri başlayacak olan pojemizde Akıllı Yatırım ve Ödeme Modeli ile satışlarımız tüm hızıyla devam ediyor”dedi.

İkinci El Satışlar Ve Yönetim İçin İki Yeni Şirket Geliyor
Sektörün önde gelen gayrimenkul şirketi Tahincioğlu, markasını korumak ve müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için iki yeni şirket ile çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Nidapark Gayrimenkul Danışmanlık, hem Tahincioğlu Gayrimenkul’ün mevcut portföyündeki tüm müşterilerine, hem de sektörde kurumsal hizmet beklentisi olan diğer projeler ve müşteriler için ikinci el satış, kiralama ve danışmanlık hizmeti verecek.Nidapark Gayrimenkul Danışmanlık firmamızda Mustafa Çakmak Yönetim Kurulu Başkanı olarak , Aykut Celep ise Genel Müdür olarak görev alıyor.

Tahincioğlu Hizmet ve Yönetim şirketi ise; ilk olarak Tahincioğlu konut projelerinin her türlü yönetim ve hizmet ihtiyaçlarının karşılayacak, ileride ise diğer konut projelerine de kurumsal yönetim hizmeti sunabilecek. Tahincioğlu Yönetim ve Hizmet firmamız da Mustafa Çakmak Yönetim Kurulu Başkanı, Niyazi Eyilikbilir ise Genel Müdür olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Tahincioğlu’ndan yeni Çengelköy projesi Geliyor
Özcan Tahincioğlu,basın toplantısında bu yıl lansman yapmak istedikleri Tahincioğlu Çengelköy projesiyle ilgi açıklama yaptı.
Çengelköy’ün en özel lokasyonunda hayata geçirmeyi planladığımız Nidapark Çengelköy projemiz, az katlı mimarisi, muhteşem boğaz manzarası, bahçeli ve geniş terasları ile fark yaratan bir konut projesi olacak. Çengelköy projemizde de yeni finansal modelimiz olan Akıllı Yatırım ve ödeme modeli ile konut sahibi olunabilecek. Bu projemizin lansmanını inşallah sene sonundan önce gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.”

Konut Fiyatları Artmaya Devam Edecek

Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, konut fiyatlarının artmaya devam edeceğini bu artışın enflasyon oranlarının 1-2 puan üstünde olabileceğini belirtti. Firmaların iki yıl boyunca konut sektöründe artan maliyetlerin fiyatlara yansıtmadığı bu farkların konut fiyatlarına yansıtılacaktır. Konut Kredisi faizlerini tüm dünyada konut sektörü için etkili olduğu,faizler düştüğünde tüm dünyada konut satışlarının arttığı faizlerin yükselmesiyle birlikte konut taleplerinin ertelendiğini belirten Tahincioğlu,”Emlak Konut GYO sektörün lideridir ve onun başlattığı kampanyalar konut satışlarında her zaman etkili olmuştur” dedi.