17 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaGündem HaberleriSystemair Türkiye dünya mutfaklarını Geniox VOClean ile havalandırıyor

Systemair Türkiye dünya mutfaklarını Geniox VOClean ile havalandırıyor

Systemair Türkiye, ticari mutfaklar ve her seviyedeki catering işletmelerinin havalandırma sorunlarını Geniox VOClean ekoloji ünitesi ile ortadan kaldırıyor. Systemair’in Dilovası’ndaki fabrikasında üretip dünyanın birçok ülkesine ihracatını da gerçekleştirdiği Geniox VOClean, ileri teknolojiye sahip yapısı sayesinde düşük güç tüketimi, yüksek koku ve yağ yakalama kabiliyeti ve otomatik yıkama özelliğiyle öne çıkıyor. Sistemdeki sanal gerçeklik uygulaması sayesinde kullanıcılar mutfak türü ve yoğunluğuna göre ihtiyaçlarına en uygun ürünü seçebilirken kirleticilerin atmosfere salınma riski de yüksek düzeyde ortadan kalkıyor.

Günümüzde nüfus yoğunluğu normalin üzerinde olan şehirlerde yemek üretim alanları ve büyük restoranların mutfak egzoz sistemlerinden salınan bazı partiküller ve uçucu organik bileşikler hava kalitesine doğrudan etki ederken insan ve çevre sağlığı konusunda da olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Özellikle 21. yüzyılla birlikte çevresel sorunların büyüklüğü ve artış hızı düşünüldüğünde yağlı, kirli ve rahatsız edici mutfak havasını dışarıya atmadan önce temizlemek, ekoloji ünitelerinin varlığını daha önemli kılıp kullanım alanını genişletiyor. Mutfak egzoz sistemlerinden solunan havaya karışan partiküller ve uçucu organik bileşiklerin yarattığı kirliliğe karşı System Türkiye tarafından geliştirilen Geniox VOClean ekoloji üniteleri; düşük güç tüketimi, yüksek yağ ve koku yakalama kabiliyetinin yanı sıra otomatik yıkama özelliğiyle yüksek performans sunuyor. Saatte 2.500 m³ ila 40.000 m³ arasında değişen hava debisine sahip Geniox VOClean, mutfak çalışanlarının sağlığını da koruyor.

Müşteri ihtiyaçlarına göre davlumbaz sistemleri de paket çözüm olarak sunuluyor

Ticari mutfak ve her seviyedeki catering işletmelerindeki bazı pişirme yöntemlerinin egzoz edilmesi gereken yüksek sıcaklık koşulları yarattığını ifade eden Systemair Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Serkan Gündüz, “ Yaşam alanlarındaki standart iklimlendirme ekipmanları, gastronomi sektöründe performans bakımından yetersiz kalabiliyor veya yeterlilik gösterse dahi kısa sürede işlevini kaybedip işletmenin yüksek yenileme ve bakım maliyetleriyle uğraşmasına yol açıyor. Systemair Türkiye olarak son teknolojiyle donatılan yeni klima santrali platformumuz Geniox bünyesinde sadece Türkiye’de ürettiğimiz VOClean ekoloji üniteleri ile endüstrinin çözüm ortağı oluyoruz. Bunun yanı sıra müşterilerimizin isteği doğrultusunda endüstriyel mutfaklarda egzoz sisteminin bir parçası olan davlumbaz sistemlerimizi de VOClean ile birlikte paket çözüm olarak sunabiliyoruz” dedi.

 

Mutfak tipine göre ihtiyaçlara en uygun konfigürasyon sağlanıyor

Geniox VOClean ekoloji ünitesinin insan ve çevre sağlığı konusundaki uluslararası standartlara uygun olarak geliştirildiğini belirten Gündüz, VOClean ekoloji üniteleri hakkında sözlerine şunları da ekledi: “Gastronomi alanında faaliyet gösteren işletmeler genellikle, ekoloji ünitelerinin ve davlumbaz sistemlerinin eksik veya yetersiz olması sebebiyle iç hava kalitesinin düşmesi ve ortamın yoğun bir koku ile kaplanması sorunuyla karşılaşabiliyor. VOClean ekoloji ünitelerimiz ile mutfak tipine göre işletmelerin ihtiyaçlarına en uygun konfigürasyonu sağlıyoruz. Bunun yanında Airware PRO yazılımımız da seçilen Geniox VOClean ünitesinin çalışma performansını gerçek mutfak yoğunluğu ve uygulama koşullarına göre hesaplıyor. Yazılıma eklenen şablonların da yer aldığı sistemdeki sanal gerçeklik uygulaması sayesinde de kullanıcılar mutfak türü ve yoğunluğu doğrultusunda ihtiyaçlarına en uygun ürünü seçebilirken Airware PRO, bütün hesaplamaları otomatik olarak gerçekleştiriyor ve enerji tüketimi seviyesi dahil, tüm sistem için eksiksiz ve detaylı teknik doküman sunuyor. Systemair Grup içinde bu çözümü üreten tek ülke olarak VOClean ekoloji ünitelerimizi Katar, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Portekiz, Özbekistan, Meksika ve Avusturalya gibi farklı ülke ve coğrafyalara ihraç ediyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz