21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaGündem HaberleriSinpaş'tan Ankara'ya Anlamlı Hediye

Sinpaş’tan Ankara’ya Anlamlı Hediye

Sinpaş Ankara’nın son 100 yıllık dönemine ilişkin fotoğraflar ve değerlendirmelerinin yer aldığı “Başkent Ankara’nın 100 Yılı” isimli kitabı hazırladı…

Sinpaş Holding, yolculuğunda ilk adımını attığı Ankara’ya anlamlı bir hediye verdi. Sinpaş, Atlas Tarih’in katkılarıyla “Başkent Ankara’nın 100 Yılı” isimli kitabı hazırladı.

“Uygarlıklar kavşağından Cumhuriyetin merkezine Başkent Ankara’nın 100 Yılı” kitabında Ankara’nın son 100 yıllık döneminden bugüne kadar gün ışığına çıkmamış ve az bilinen eski fotoğrafları, şehrin önemli tarihi eserleri, Cumhuriyet dönemiyle birlikte şekillenen mimari yapısına ilişkin çok önemli fotoğraf ve değerlendirmeler yer alıyor.

Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, “Cumhuriyet’in kuruluşuna ev sahipliği yapan Ankara’nın, Sinpaş için de tarihi önemi var. Her merhalesiyle iftihar ettiğimiz, muvaffakiyetlerle dolu yolculuğumuzda ilk adımı tam 43 yıl önce, 1974’te Ankara’da attık. O gün çok güçlü bir azim ve tevekkülle yola çıkan Sinpaş Holding, bugün Türkiye’nin en köklü inşaat ve gayrimenkul şirketlerinin başında geliyor. Ankara’da başlayan başarı öykümüzü özgün projelerle taçlandırarak, şehirlere nitelikli yaşam alanları ve değer kazandırıyoruz. Projelerimizin, bulunduğu coğrafyanın kültürüne, doğasına, intizamına uyumlu ve saygılı olmasına özen gösteriyoruz. Kuruluş şehrimiz Ankara’ya da bugüne kadar konsept, mimari, peyzaj ve sosyal donatılarıyla çok özel yaşam alanları kazandırdık. Geliştirdiğimiz projeler, günümüz Ankara’sının modern yüzünü temsil ediyor. Türkiye’nin temalı en büyük yaşam projesini Ankara’da gerçekleştirdik. Başkentin merkezinde hayal bile edilmeyen marina yaşamını, bu şehre armağan ettik. Yine Anadolu’nun ortasında sunduğumuz Ege yaşamı da, Ankara’ya verdiğimiz önemi simgeliyor. Netice itibarıyla, Ankara’nın binlerce yıldır devam eden gelişim sürecine sağladığımız her katkı, kıvanç kaynağımızdır. İçeriği böylesine anlamlı bir kitabın okuyucuyla buluşmasını ve kültür dünyasına armağan edilmesini sağlamaktan dolayı çok mutluyuz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz