13 Nisan 2024 Cumartesi
Ana SayfaGündem HaberleriSeyhan'da kentsel dönüşüm ne durumda?

Seyhan’da kentsel dönüşüm ne durumda?

Şehitduran, Mestanzade mahalleri ile Yenibey mahallesinin bir kısmını kapsayan alanda 6 bin 926 adet konut ve işyerinin yapılacağı kentsel dönüşüm projesi bölge halkının beğenisine sunuldu. 680 bin metre kare alan üzerinde uygulanacak projede 356 bin metrekare yeşil alan olması ise beğeni topladı.
Şehitduran, Mestanzade mahalleri ile Yenibey mahallesinin bir kısmını kapsayan alanda 6 bin 926 adet konut ve işyerinin yapılacağı kentsel dönüşüm projesi bölge halkının beğenisine sunuldu. 680 bin metre kare alan üzerinde uygulanacak projede 356 bin metrekare yeşil alan olması ise beğeni topladı.

Yaptığı dev projeler ile gündeme gelen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar 2017 yılına dev proje ile girdi. Seyhan ilçesinde Barabaros ve Bey mahallerinde planlanan kentsel dönüşüm için ilk kazma 2017 içerisinde vurulması planlanırken Şehitduran, Mestanzade ve Yenibey mahalleri için yapılan proje vatandaşla paylaşıldı. 356 bin metrekaresi yeşil alan olmak üzere 680 bin metre kare alan üzerinde toplam 3 mahalleyi kapsayan alanda yapılması planlanan ve 6 bin 727 adet bağımsız bölümün bulunduğu kentsel dönüşüm alanına 6 bin 926 adet yeni iş yeri ve konut yapılacak. Yapılacak projede en dikkat çekici kısım ise 356 bin metre kare yeşil alan ayrılmış olması.

SEYHAN TÜMDEN DÖNÜŞECEK

Konu ile ilgi olarak bölge halkı Şenitduran çocuk parkında düzenlenen toplantıda bizzat Başkan Zeydan Karalar tarafından bilgilendirildi. Adana’nın dolayısıyla Seyhan’ın her fırsatta yenilenmesi gerektiğini belirten Başkan Zeydan Karlar, önceliklerinin Seyhan’ın güneyi olduğunu söyledi. Toplantıda yapılacak projenin maketini de vatandaşla paylaşıldı. Seyhan’ın artık değişmesi dönüşmesi gerektiğini belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bu anlamda Şehitduran, Mestanzade mahalleleri ile Yenibey mahallesinin bir kısmında yapılacak kentsel dönüşüm ile ilgi bilgi verdi. Başkan Karalar, “Biliyorsunuz biz Barbaros’tan başlayarak Mestanzade, Şehitduran, Yenibey hepsini yenilemek istiyoruz. Mart ayına bunları bakanlık onaylarsa nehrin kenarına kadar açacağız. Bakın inşallah projeler onaylanır ve mahallenizi bu şekle getireceğiz. Eğer buralar onaylanırsa nehre kadar buraları açacağız. Nehrin kenarında olağanüstü, ülkenin en güzel yeşil vadisini yapacağız. Allah nasip eder ise nehrin kenarına gideceksiniz, gezeceksiniz, evinize geri geleceksiniz. Komşuyu komşudan ayırmadan kentsel dönüşüm yapacağız. Maalesef ilçemizde Türkiye’nin 3 katı uyuşturucu kullanımı var. Buralar modernleşir ise o da düzelir” şeklinde konuştu.

Başkan Karalar’ın konuşmasının ardından bölge halkı kentsel dönüşüm ile igli merak ettiklerini sorudu. Kentsel dönüşüm yapılacak olmasından dolayı memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür etti.

BAŞKAN KARALAR’ HZ ALİ CAMİİ CEMAATİNDEN TEŞEKKÜR

Konuşmanın ardından mahalle halkı Başkan Karalar’a kentsel dönüşüm ile ilgili olarak yapılacakların yanında oldukları mesajını verdi. Bu arada tüm ibadethanelere eşit mesafede yaklaşan ve aralıksız hizmet götüren Başkan Zeydan Karalar’a Hz Ali Camii’nin tüm halılarını yenilemesi nedeni ile cami derneği tarafından çiçek takdim edildi.

Adana Çukurova Barış

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz