30 Mayıs 2024 Perşembe
Ana SayfaGündem HaberleriSabiha Gökçen-Pendik arası 13 dakikaya iniyor!

Sabiha Gökçen-Pendik arası 13 dakikaya iniyor!

Kadıköy-Kartal metro hattının devamını oluşturan Kartal-Tavşantepe metro hattının 10 Ekim’den itibaren seferlerine başlaması, Pendiklilere ulaşımda rahat bir nefes aldırdı. Metro’dan her gün 35 bine yakın yolcu faydalanıyor.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Sabiha Gökçen-Kaynarca arasında inşa ettirilen Pendik’in ikinci metro hattında ise çalışmalar devam ediyor. Yaklaşık 7,4 kilometre uzunluğundaki metro hattının 5 kilometresinde tünel kazısı tamamlandı. Kazı çalışmaları, 2017 yılında da tüm şantiyelerde 10 farklı şafttan sürecek. Öte yandan hat üzerinde hizmet verecek 4 istasyondan biri olan Şeyhli İstasyonunun kazı çalışmaları tamamlanarak betonarmesine geçidi. Sabiha Gökçen Havalimanı İstasyonu’nda da kazı çalışmaları devam ediyor. Diğer 2 istasyonun kazısına ise bu yıl başlanacak.

Sabiha Gökçen – Pendik arası 13 dakika

Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Bağlantı Hattı, Kartal – Kaynarca Raylı Sistem Hattı’nı Sabiha Gökçen Havalimanı’na bağlayan yaklaşık 7,4 kilometre uzunlukta çift hatlı olarak inşa ediliyor. Proje kapsamında Hastane (Fevzi Çakmak), Şeyhli (Güllübağlar), Kurtköy (Sanayi) ve Sabiha Gökçen Havalimanı olmak üzere 4 istasyon yapılacak. Proje tamamlandığında Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pendik 13 dakika, Kartal 14 dakika, Kadıköy 46 dakika, Sirkeci 59 dakika ve Yenikapı 63 dakika sürecek.

İstanbul Ajansı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz