21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaGündem HaberleriRegus'tan Yeni Ofis Alanları

Regus’tan Yeni Ofis Alanları

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere 23 merkezi bulunan Regus yeni ofis alanları açmayı hedefliyor…

Türkiye’de 18 yıldır hazır ofis sistemleri konusunda faliyet gösteren Regus, yeni ofis alanları açmayı planlıyor. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Adana ve Bursa gibi kentlerde 23 merkezi bulunan şirket, var olan ve açılması planlanan yeni ofis alanlarında kullandığı mobilyalarla mobilya sektörüne katkı sağlıyor.

Regus’un mobilya sektörünü besleyen bir şirket olduğunu belirten Regus Türkiye Ülke Müdürü Betül Genç, “Ortalama bir merkezimizin bin metrekarelik brüt bir alana yerleştiğini varsayarsak, bu 700 metrekare net alana denk gelir ki, bu da Regus ofisleri olarak yaklaşık 120 kişilik alan olarak nitelendirilir. Yaklaşık olarak yatırım maliyetimizin çeyreklik oranı hareketli mobilyalar için ayrılıyor ortalama büyüklükteki bir merkezimizin mobilya maliyeti 400 bin TL gibi. Büyüme hedefimiz göz önünde bulundurulacak olursa 1 milyon USD yi aşkın bir alımdan bahsediyoruz” dedi.

REGUS OFİSLERİNDE NELER YER ALIYOR?
Regus ofislerinde 100 kişi için masa/sandalye/keson ve tercihe göre dolap, ortak çalışma alanında ise aynı anda 40 kişinin kullanabileceği büyük/ortak çalışma masaları (co-working masası), dinlenme koltukları, bar masası ve sandalyeleri, mutfak oturma üniteleri, yarı kapalı çalışma alanları ve telefon odalarında kullanılan üniteler sıralanıyor.

Genç, “Halı, aydınlatma armatürleri ve perde diğer bağlantılı elemanlar olarak sıralanabilir. Tamamı için standartlarımız mevcut elbette. Halı için yanmaz özellikte olması, temizlenebilmesi, allerjiyi tetikleyici özellikte olmaması özenli kriterler. Özellikle çalışma koltuklarının ergonomik özellikleri, masa-resepsiyon deski gibi elemanların yüksekliği ve ergonomisi önemli. Tüm mobilyalar için temizlenebilir olması, renkler ve kullanılan malzemeler açısından rahatlık veren, her tüz zevke hitap edebilecek seçimlerin yapılmış olması gerek.” diye konuştu.

Ofislerde bulundukları şehir ya da bölgenin kültürel dokusuna yakın renkler ve konseptlerin kurgulandığını söyleyen Genç, ofislerdeki yenilemelerinde ihtiyaç duyuldukça ama ortalama 5 yıllık periyodlarda yapıldığını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz