Polat Piyalepaşa İstanbul Çarşı Sanat Meydanı Kapılarını Açtı

631

Polat güvencesi ile şehrin dinamiklerine modern bir yorum katan Piyalepaşa İstanbul; Sanat Meydanı ile İstanbul’un yeni sanat rotasını oluşturuyor. Sanatın öncü platformlarına,Türkiye’den ve uluslararası çok sayıda sanatçının çağdaş yapıtlarına ev sahipliği yapan Piyalepaşa İstanbul Sanat Meydanı; yıl boyunca MERKUR, Pi Artworks, .artSümer, Zilberman ve Art On galerilerinin yeni sergileriyle sanatseverleri ağırlayacak. Galeriler sene içinde toplam 24 özel seçkiyi sanat izleyicisiyle buluşturacak ve İstanbul’da sanatın kalbi Piyalepaşa’da atacak.

Polat güvencesi ile hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul’da Sanat Meydanı ziyaretçilere kapılarını açtı. Sanatın öncü platformları MERKUR, Pi Artworks, .artSümer, Zilberman ve Art On galerilerine ev sahipliği yapan Sanat Meydanı’nın açılışı ve galerilerin yeni sergilerinin tanıtımı iş, sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı davet ile gerçekleşti. Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ev sahipliğinde gerçekleşen davete Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan da katıldı. Küratör Hasan Bülent Kahraman, Jeffi Medina, Avi Alkaş, Ayşe Jaber, Sanatçı Şerife Bilgili Ercantürk, Ebru Uygun, Nilay Özenbay ve iş insanı Sadettin Saran da açılışa eşlik etti.

Etkinliğe ev sahipliği yapan Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat;“Piyalepaşa İstanbul, Polat olarak bizim çok kıymetli projelerimizden bir tanesi. Bu projeyi oluştururken İstanbul’a her şeyiyle bir bütün olan yeni bir yaşam alanı kazandırmak arzusundaydık ve bu arzumuza göre tasarladık. Bugün Piyalepaşa İstanbul; konut, ofis, Polat Piyalepaşa Çarşı, toplantı salonları, çocuk deneyim alanları ve zengin gastronomi kültürü ile karma bir yaşam merkezi. Sanat ise bu yaşam alanının en önemli noktalarından biri. Sanat ve sanatçı bizim yıllardır odağımızda olan bir konu, bu projemize de sanatı entegre ettiğimiz, çok değerli sanatçıları, koleksiyonerleri ve kıymetli eserleri ağırladığımız için çok mutluyuz. Yeni sanat rotamızda, sene içinde toplam 24 özel sergide zengin bir sanat seçkisini sanat izleyicisiyle buluşturacağız.” ifadeleriyle İstanbul’un yeni sanat merkezinin Piyalepaşa’da olacağını belirtti.

Piyalepaşa İstanbul Hakkında:
Türkiye’de ve globalde, gayrimenkul ve enerji sektörlerinin öncü oyunculardan biri olan Polat; 65 yılı aşkın tecrübesi ile konut, rezidans, ofis, alışveriş ve yaşam merkezi Polat Piyalepaşa Çarşı’dan oluşan karma konseptliPiyalepaşa İstanbul projesini şehre kazandırdı.

Merkezi lokasyonuyla dikkat çeken Polat Piyalepaşa Çarşı’nın sunduğu otopark avantajı, mekânın genişliği gibi birçok avantaj sanat severler için ziyareti daha konforlu ve keyifli hale getiriyor. Beyoğlu İstiklal Caddesi, Karaköy, Kabataş, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi şehrin cazibe merkezlerine sadece birkaç dakika mesafede yer alan Polat Piyalepaşa Çarşı, D-100 karayolu ve çevreyolu bağlantılarına, Dolmabahçe ve Kâğıthane tünellerine, Çağlayan Adliyesi ve hastanelere yakın konumuyla da ön plana çıkıyor.

Piyalepaşa İstanbul içinde bulunan ulusal ve uluslararası 120 markaya ev sahipliği yapacak Polat PiyalepaşaÇarşı’damarkalar yerini almaya başlarken, kalan sınırlı sayıda mağaza da yeni kiracılarını bekliyor.Yüksek tavanlı ve geniş vitrinli mağazalarıyla açık havada alışveriş deneyimi sunan Polat Piyalepaşa Çarşı, çocuklara özel oyun deneyim alanları, sanatın öncü galerileri, zengin gastronomi kültürüyle yeni bir iklim oluşturuyor.

Polat Piyalepaşa Çarşı’daki Sanat Meydanı sanatın öncü platformlarına ev sahipliği yapıyor.Türkiye’nin önde gelen galerilerinden artSümer, Merkür, Zilberman , Pi Artworks ve Art On sanat galerileri, Dolapdere ve İstanbul’un 500 yıllık tarihi semti Piyalepaşa’nın çehresini sanatın gücüyle dönüştürürken, sanatseverleri sanatın birbirinden güzel örnekleri ile buluşturuyor.