25 Haziran 2024 Salı
Ana SayfaGündem HaberleriÖzen Kuzu’dan KDV Düzenlemesi Açıklaması

Özen Kuzu’dan KDV Düzenlemesi Açıklaması

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, yabancıya satışta KDV muafiyetinin gelmesi hakkında açıklamada bulundu. İşte Özen Kuzu’nun açıklamaları…

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu yabancıya satıştaki KDV düzenlemesi ve istihdam seferberliği hakkında görüşlerini bildirdi.

Hükümetin inşaat sektörünün çok daha iyi noktalara gelmesi için sektörden gelen talepleri hızlı bir şekilde değerlendirerek yürürlüğe koyduğunu belirten Kuzu, “2017 yılı sektörümüz adına güzel gelişmelerle başladı ve devam etmekte. Yabancı yatırımcıların konut ve iş yeri satın almak istediklerinde katma değer vergisi ödemeyecek olmaları ekonomimize döviz kazandırmak için çok önemli bir adım. 2016 yılında 18 bin 189 olan yabancıya satış adedi, söz konusu iyileştirmelerle çok daha yukarıya çıkacaktır. 1 milyon dolar üzerinde gayrimenkul alanlara vatandaşlık hakkı verilecek olmasından sonra KDV muafiyetinin de gelmesi satışları ciddi şekilde arttıracaktır. Ancak inşaat sektöründe geçerli olan KDV düzenlemeleri konutla sınırlı kalmayarak iş yeri ve apart ünite gibi birçok birimi de kapsadığı taktirde yeni bir rekor kırılması kaçınılmaz olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısına da sonuna kadar destek verdiklerini söyleyen Kuzu, “Üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Sektörümüz adına ardı ardına gelen olumlu gelişmelerle beraber 2 milyon olarak açıklanan inşaat sektörü istihdam sayısı bu yıl yüzde 8 ila 10 oranında artış gösterecektir diye düşünüyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz