17 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaGündem HaberleriOYAK Çimento 2024 birinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

OYAK Çimento 2024 birinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

 

 

OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş., 2024 yılının ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na bildirdi. Şirketin özellikle net kâr göstergesinde bir süredir devam eden yükselişi sürüyor.

 

Geçtiğimiz haftalarda portföy yönetim şirketleri ve fon yöneticilerini davet ettiği bir yatırımcı ilişkileri toplantısı gerçekleştiren OYAK Çimento, hemen ardından KAP’a bildirdiği yüzde 290 oranında bedelsiz sermaye artırımı ile Borsa İstanbul yatırımcısının dikkatini çekmişti.

 

Açıklanan 2024 yılı 1. çeyrek finansal sonuçlarının ardından enflasyon muhasebesinin halka açık sanayi şirketleri üzerindeki etkilerinin daha net anlaşıldığını belirten OYAK Çimento Yönetim Kurulu Üyesi Eralp Tunçsoy, “İlk çeyrek sonu itibarı ile 2024 yılındaki karlı büyüme yolculuğumuza devam ediyoruz. FAVÖK marjımız yüzde 23.4 seviyesi ile sektör ortalamasının oldukça üzerinde gerçekleşirken, net karımız geçen seneye göre yüzde 94’lük artışla 807 milyon TL’ye yükselerek hem sektör hem de sanayi şirketleri özelinde pozitif yönde ayrışmıştır.” dedi.

 

Ayrıca yıl sonuna ilişkin olumlu beklentileri koruduklarını belirten Tunçsoy, “Önümüzdeki kısa süre içerisinde açıklamayı planladığımız yatırımlar ile birlikte güçlü büyümemize devam ederek, Türkiye ekonomisi ve paydaşlarımız için sürdürülebilir karlı büyüme hedefiyle katma değer yaratmayı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz