14 Haziran 2024 Cuma
Ana SayfaGündem HaberleriMersin Şehir Hastanesi açıldı

Mersin Şehir Hastanesi açıldı

Mersin Şehir Hastanesi’nin açılışı dün yapıldı.
Mersin Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Hastane 6 Şubat Pazartesi gününden itibaren hasta kabulüne başlayacak, Mersin Devlet Hastanesi de pazartesi gününe kadar hizmet verecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açılış konuşmasında, ‘Geçtiğimiz haftalarda Yozgat’ta ilk şehir hastanemiz hizmete girmişti. Mersin’de açılışı bizzat yapıyorum. Amacımız şehir hastanelerinin tamamını 30 büyükşehir başta olmak üzere 2020’de hizmate açmaktır. Bu bir reformdur. Bu hastaneye girdiğiniz zaman, Allah’ın izniyle, moderniteyi göreceksiniz, modern bakımı göreceksiniz, burada insan olduğunuzu hatırlayacaksınız, ‘Devletim bana sahip çıkıyor’ diyeceksiniz’ dedi.

Konuşmada Başbakan Yıldırım, “Sayın Cumhurbaşkanım, şehir hastaneleri sizin hayaliniz, sizin sahip çıktığınız projelerden. 15 yıllık bir hayali Mersin’de gerçekleştiriyor, bugün Türkiye’de ilk şehir hastanesini açmış oluyoruz. Mersinimiz için uğurlu, kademli olsun.” ifadelerini kullandı.

Bakan Recep Akdağ ise konuşmasında “Açılışını yapacağımız hastane aslında yeni dönem hastaneciliğimiz için herkese ipuçları veriyor. Bir yandan vatandaşın konforunu ve rahatlığını yükseltiyor. Diğer yandan tıbbı işlemler açısından teknolojinin en yüksek seviyede kullanıldığı hastanecilik dönemi. Beraberinde de klinik kalite dediğimiz hastaya verilen hizmetin tıbbi kalitesini de takip edebileceğimiz bir alan. Bu sonuncusu çok zor bir alan ve Türkiye de artık bu alan da boy gösterecek.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz