17 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaGündem HaberleriKonut sigortasının önemi artıyor

Konut sigortasının önemi artıyor

Ray Sigorta CEO’su Koray Erdoğan, “Konut sigortasının önemi her geçen gün artıyor. Buna karşın Türkiye’de konut sigortası penetrasyonu sadece yüzde 20 seviyelerinde. Burada sigorta şirketlerine büyük bir görev düşüyor” dedi.

İklim krizinin tetiklediği doğal afetler ve Türkiye’nin deprem kuşağında yer alması sebebiyle, Türkiye’de konut sigortasının önemi her geçen gün artıyor. Ancak Türkiye’de halihazırda konut sigortası penetrasyonu sadece yüzde 20 seviyelerinde. Ray Sigorta da bu gerçekten hareketle genişletilmiş teminatlarıyla dikkat çeken Evime Değer Konut Sigortası’nı hizmete sundu. Evime Değer Konut Sigortası’nı müşteri ve acenteleri ile buluşturan Ray Sigorta, poliçenin ihtiyaca göre tasarlanabileceği bu inovatif ürünü ile Türkiye’de konut sigortası penetrasyonunu artırmayı hedefliyor.

Konut sigortası penetrasyonunun düşük olması sebebiyle büyük bir ekonomik değerin risk altında olduğuna dikkat çeken Ray Sigorta CEO’su Koray Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu: “2022’den bu yana hızla yükselen konut fiyatlarını; iklim krizinin tetiklediği doğal afetleri, yaşadığımız coğrafyanın deprem gerçeğiyle birlikte ele aldığımızda önemli bir ekonomik değerin risk altında olduğunu görüyoruz. Öte yandan tüm dünyadaki ekonomik konjonktür nedeniyle kaybedilen bir mal varlığını yerine koyabilmek eskisinden çok daha zor. Tüm bu veriler ışığında konut sigortasının önemi her geçen gün artıyor. Buna karşın Türkiye’de konut sigortası penetrasyonu sadece yüzde 20 seviyelerinde. Burada sigorta şirketlerine büyük bir görev düşüyor. Ekonomik şartları dikkate alarak, her yaşam tarzına uygun, herkese ulaşabileceğimiz ürünler sunmalıyız. Her geçen gün daha fazla insan, standart ürünler yerine ihtiyaçlarına uygun kişiselleştirilmiş ürünlere yöneliyor. Dolayısıyla Ray Sigorta olarak her bütçeye uygun kişiselleştirebilen ürünler tasarlamayı çok önemsiyoruz. Bu doğrultuda sigorta güvencesinin her evin hakkı olduğuna inanarak Evime Değer Konut Sigortası ürününü çıkardık. Diğer ürünlerimizde olduğu gibi Evime Değer Konut Sigortasıyla da alışılagelmiş ana teminatlara ek olarak değişebilir limit seçenekleriyle ve üç ayrı hizmet paketiyle müşterilerimize modüler bir sigorta sunuyoruz. Böylece müşterilerimize esnek teminat limitleri ile konut sigortasını ihtiyaca uygun olarak tasarlama olanağı sağlıyoruz. Herkesin kendi ihtiyacına göre poliçesini tasarlayabileceği bu inovatif ürünümüzle, ülkemizde konut sigortası penetrasyonunu artırmayı hedefliyoruz.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz