25 Haziran 2024 Salı
Ana SayfaGündem HaberleriKamudan ihraç edilen personeller listesi 2017!

Kamudan ihraç edilen personeller listesi 2017!

KHK kararları ile kamudan ihraç edilen personellerin listesi açıklandı. Dün Resmi Gazete üzerinden 3 yeni KHK açıklandı. İşte kamudan ihraç edilen personellerin listesi.

3 YENİ KHK RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI
Diyanet’ten 135, Adalet Bakanlığı’ndan bin 699, Emniyet’ten 2 bin 687 personel ihraç edildi.
679 sayılı KHK ile Danıştay’dan 8 kişi ihraç edildi.
Deniz Kuvvetleri’nden 149 asker görevden alındı. 20 ilde 83 dernek ve vakıf kapatıldı.
649 akademisyenin görevine son verildi.

Polis internet abonelerinin kimliğine ulaşabilecek
Yeni KHK’lar ile özel güvenliklerin silah kullanımına düzenleme getirildi. Polis internet abonelerinin kimliğine ulaşabilecek.

OHAL kanunu kapsamında 3 yeni KHK yayımlandı. Yeni KHK’lar ile birlikte çok sayıda personel kamudan ihraç edildi. Kamudan ihraç edilenlerin tam listesi şöyle:
83 dernek kapatıldı
679 sayılı KHK ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olan 83 dernek kapatıldı.
İlkokul mezunları uzman çavuş oluyor
İlköğretim mezunları uzman onbaşı ve çavuş olabilecek.
Polis internet abonelerinin kimliğine ulaşabilecek
680 Sayılı KHK ile polise, sanal ortamda işlenen suçlarda internet abonelerine ait kimlik bilgilerine ulaşma, sanal ortamda araştırma yapma yetkisi verildi.
Özel güvenlik görevlileri, silahlarını görev alanı dışına çıkaramayacak.
Özel güvenlik görevlisi olarak istihdam edilecekler ile özel güvenlik şirketlerinde, alarm izleme merkezlerinde ve özel güvenlik eğitimi verecek kurumlarda kurucu veya yönetici olarak çalışacaklar hakkında valilikçe güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara iltisakı veya irtibatı olduğu tespit edilen kişiler, özel güvenlik alanında faaliyet yürüten şirket veya birimlerde çalışamayacak.
Araç tescil hizmetlerine ilişkin iş ve işlemler noterliklere devredilebilecek
Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen araç tescil hizmetlerine ilişkin iş ve işlemler noterliklere devredilebilecek.
Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personel yurt dışında geçici olarak görevlendirilebilecek
OHAL kapsamında çıkarılan 680 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personel (işçiler dahil), TBMM kararlarına dayanılarak Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin gönderilmesine karar verilen ülkelerde geçici olarak görev yapmak üzere görevlendirilebilecek.
Daha önce görevden ilişiği kesilmiş güvenlik korucuları operasyonel faaliyetler maksadıyla tekrar göreve çağrılabilecek
Valinin teklifi ve İçişleri Bakanının uygun görmesi halinde, daha önce ilgili maddeler çerçevesinde görevden ilişiği kesilmiş güvenlik korucuları operasyonel faaliyetler maksadıyla tekrar göreve çağrılabilecek.

Yeni Şafak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz