13 Nisan 2024 Cumartesi
Ana SayfaGüncel KampanyalarİKİNCİ EL KONUT KREDİSİ KAMPANYASI! KAMPANYA NE ZAMAN BAŞLIYOR?

İKİNCİ EL KONUT KREDİSİ KAMPANYASI! KAMPANYA NE ZAMAN BAŞLIYOR?

TOKİ sosyal konut projesinde kura çekimleri devam ederken orta gelirlilere yönelik kampanyanın detayları belli olmuştu. Orta Gelir kampanyası ile birlikte 0.69 faiz oranından başlayan fırsatlarla vatandaşlara düşük faizli kredi ile ev sahibi olma imkanı tanınıyor.

Vatandaşlar ise ikinci el konut kampanyası olup olmayacağını merak ediyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ikinci el konutlara yönelik beklenen açıklama geldi. Peki 2023 İkinci el konut kredisi kampanyası ne zaman, şartları neler olacak? İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı o açıklama…

TOKİ orta gelir konut kampanyası sadece sıfır konutlar için geçerli olacağı açıklanmıştı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ikinci el konutların alımı için destek verileceğinin sinyallerini vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün katıldığı canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. İlk evini alacaklara öncelik verdiklerini ifade eden Erdoğan, ihtiyaç halinde yeni projeleri hayata geçirmekten geri durmayacaklarını vurguladı. Kısa vadede konut alacaklar ise ikinci el konut kredisi kampanyasına dikkat kesildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan beklenen açıklama geldi. Peki İkinci el konut kredisi ne zaman çıkacak, faiz oranı kaç olacak? İşte, detaylar…

İKİNCİ EL KONUT KREDİSİ KAMPANYASI NE ZAMAN?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün gerçekleştirilen canlı yayında gazetecilerden gelen soruları yanıtladı.

Önceliği ilk evini alacak vatandaşlara vermek istediklerini vurgulayan Erdoğan, ihtiyaç halinde yeni projeleri hayata geçirmekten geri durmayacaklarını ifade etti.

Erdoğan açıklamasının devamında “ İkinci el konutlarla ilgili destek olmak için ayrı bir proje yapılacak. Planlama çalışmaları sürüyor. Önceliği ilk evini alacaklara ve yeni konut arzına veriyoruz. Bununla birlikte üretim ve istihdamı da artırmak istiyoruz. Bu tabii seçim sonrası atılacak bir adım. Bizim tabii bu konuda ciddi bir tecrübemiz var.” dedi.

İKİNCİ EL KONUT KAMPANYASI TARİHLERİ BELLİ Mİ?
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ikinci el konut kampanyasıyla ilgili olarak “ Kısa vadede bir şey beklemeyin, ama zaman içerisinde ikinci elde de destek olmak için çalışıyoruz. Sonuçta biz elimizdeki tüm araçları kullanarak çözümler üretiyoruz. Kira ile ilgili bir sınırlama getirdik.” ifadelerini kullanmıştı.

İkinci el konut kredisi kampanyası tarihleri ve faiz oranları henüz açıklanmadı. Konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Erdoğan dün yaptığı açıklamada ikinci el konut kredisi için seçim sonrasını işaret etti.

2023 Genel seçimlerinin 14 Mayıs’ta yapılması planlanıyor. İkinci el konut kredisiyle ilgili detayların ise bu tarihlerden sonra belli olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz