26 Mayıs 2024 Pazar
Ana SayfaGündem HaberleriHulusi Belgü 3. Kez AYD Başkanı Seçildi

Hulusi Belgü 3. Kez AYD Başkanı Seçildi

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanlığı’na yeni dönemde de Hulusi Belgü seçildi…

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği’nin (AYD) 9’uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı, 27 Mart’ta Orjin Maslak’ta gerçekleştirildi. AYD’de, yeni dönem ile birlikte Başkanlık görevini üçüncü kez Hulusi Belgü üstlendi.

Türkiye’deki yerli ve yabancı 124 üye AVM’yi, 53,5 milyar dolarlık yatırımı ve haklarını temsil eden tek çatı kuruluş olan AYD’de yönetim kurulu, danışma kurulu ve denetim kurulu üyeleri de seçildi.

AYD’nin yeni dönem Yönetim Kurulu’na Nuri Şapkacı, Avraam Alkaş, Fuat Atalay, Mustafa Cem Eriç, Gökşin Durusoy, Yurdaer Kahraman, Artuğ Çetin, Cenk Arson, Kemal Osman İllez, Hakan Kurt, Kazım Köseoğlu, Mehran Khoi, Gündüz Bayer, Nuh Acar, Levent Kirman, Samim Hatipoğlu, Didem Aydın, Hayal Olcay, Alison Ergüven, Gökhan Çetinsaya ve Orhan Murat İzci seçildi.

Danışma Kurulu Üyeleri ise Zafer Kurşun, Murat Özyeğin, Yüksel Mermer, Özcan Tahincioğlu, Mustafa Bayraktar, Avni Çelik, Gürcan Oral, Salih Bezci, Süleyman Çetinsaya ve Hüseyin Özdilek olarak belirlendi.

Serhan Ercivelek, Elif Gemgirli, Orhan Demir, Sami Milli, Aydan Ormancı ve Murat Kayman ise Denetim Kurulu Üyeleri olarak AYD’nin çalışmalarına destek olacak.

Gelecek hedeflerine ilişkin bilgiler paylaşan Belgü “Geçtiğimiz yılı 100 milyar TL’nin üzerinde ciro ile kapattık. Bu yıl sonunda ciro hedefimiz 110 milyar TL. 2023’te ise 200 milyar TL hedefliyoruz. Türkiye genelindeki AVM sayımızı yerli ve yabancı yatırımcılarımızın desteği ile bu yıl sonunda 385 – 390’a 2023’te ise 475’e yükseleceğini görüyoruz. Yine yıl sonuna kadar kiralanabilir alanlarımızı 11,1 milyon metrekareden 11,9’a, 2023’e kadar 15 milyon metrekareye yükseltebilmeyi amaçlıyoruz. Ziyaretçi sayılarımız 2016 sonunda 2,1 milyardı. 2017’yi 2,16, 2023’ü ise 2,8 milyar ziyaret ile kapatmayı arzu ediyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz