24 Nisan 2024 Çarşamba
Ana SayfaGündem HaberleriHilton'dan Dalaman'da 35 milyon TL’lik golf sahası!

Hilton’dan Dalaman’da 35 milyon TL’lik golf sahası!

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa Genel Müdürü Tunç Batum, jeopolitik gelişmelere rağmen turizmde belirledikleri hedeflerinden taviz vermeden yatırımları hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi.

 

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa Genel Müdürü Tunç Batum, jeopolitik gelişmelere rağmen turizmde belirledikleri hedeflerinden taviz vermeden yatırımları hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi.

Batum, “Turizmin 12 aya yayılması hedefi doğrultusunda 35 milyon TL’lik 27 delikli golf sahası yatırımı için çalışmalarımız sürüyor. Bir diğer önemli yatırım olarak 1200 kişilik yeni kongre merkezi için çalışmalara başladık. Ayrıca İngiltere pazarında bölgenin tanıtımı için birlikte çalıştığı bir İngiliz PR ajansıyla özel tanıtım etkinlikleri yaptık. erken rezervasyon dönemini çok avantajlı indirimlerle açtık, bu yıl 24 bin kişiyi konuk etmeyi planlıyoruz” dedi.

Erken rezervasyonda yüzde 30’luk indirimle yola çıktıklarını kaydeden Batum, yerli turistin yanısıra İngiliz ağırlıklı Avrupalı turist için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Batum, “Misafirlerimiz içinde yüzde 26 gibi önemli bir yer tutan İngilizler için, Londra’da hem Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa, hem de Dalaman ve çevresinin tanıtımını konu alan etkinlikler düzenledik” dedi.

Batum, 2016 sezonunda 22 bin 600 turistin Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa’yı tercih ettiğini, toplam geceleme sayısının ise 116 bini bulduğunu kaydetti. Batum, misafir dağılımının ise yüzde 29 yerli turist, yüzde 26 İngiliz turist, yüzde 15 İngiltere dışındaki Avrupalı turist ve yüzde 8 BDT ülkeleri şeklinde geliştiğini belirtti. Erken rezervasyon kapsamında gelen misafir sayısının ise ağırladıkları misafir sayısı içinde yüzde 62 gibi önemli bir yeri kapsadığına dikkat çeken Batum, bu oranın 2015 sezonunda yüzde 51 olarak kayıtlara geçtiğini belirtti.

Yatırımlara devam

Batum, 2017’nin de zorlu bir yıl olarak geçmesinin yüksek ihtimal olduğunu belirterek, “Ancak, biz, Türkiye turizminin en önemli aktörlerinden biri olarak Türkiye’nin bu süreçten de daha önce defalarca örneğini yaşadığımız gibi daha da güçlü bir şekilde çıkacağına inanıyoruz. Bu doğrultuda yatırım planlamalarımızdan vazgeçmiyoruz. Türkiye’ye daha fazla yabancı turist getirmeye odaklanarak ülkemizin daha doğru bir şekilde tanıtımına odaklanıyoruz. Kuşkusuz, yerli turistlerimiz de bizim için son derece önemli ve onlar için de özel çalışmalarımız söz konusu” diye konuştu.

2017’de ağırlayacakları misafir sayısını 24 bin, geceleme sayısını ise 138 bin olarak belirlediklerini açıklayan Batum, misafir yoğunluğunda yerli turist ve İngiliz turistin yine en önemli rolü üstleneceğini belirtirken, BDT ülkelerinden de artış beklediklerini dile getirdi. 31 Ocak’a kadar yapılacak rezervasyonlarda yüzde 30 indirim kararı aldıklarını açıklayan Batum, erken rezervasyon yönünde şu ana kadar aldıkları talebi tatmin edici bulduklarını belirterek, toplam rezervasyonlar içinde erken rezervasyon kayıtlarının yine yüzde 60 civarında seyretmesini beklediklerini söyledi.

Miliyet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz