4 Ekim 2023 Çarşamba
Ana SayfaGündem HaberleriHelmann, yatırım gayrimenkul fonu kurdu!

Helmann, yatırım gayrimenkul fonu kurdu!

Antalya merkezli, geliştirdiği çevreci ve yüksek kaliteli projelerle yerli ve yabancı yatırımcılardan yoğun ilgi gören Helmann, Albaraka Türk işbirliğiyle gayrimenkul yatırım fonu (GYF) kurdu.

Konut üretiminden arsaya gayrimenkulün farklı alanlarında yerli ve yabancı yatırımcılara yönelik sunduğu projelerle adından söz ettiren Helmann, Türkiye’nin uluslararası gayrimenkul geliştiricisi olma yolunda yeni bir adım attı. ’Doğaya ve insana saygılı konut üretmeyi’ öncelik olarak benimseyen şirket, son olarak hayata geçirdiği projelerle yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Helmann’ın önemli adımları arasında yer alan ve Albaraka Portföy işbirliğiyle hayata geçirilen gayrimenkul Yatırım fonunun kurulum süreci tamamlandı. Yatırımcılara yepyeni fırsatlar sunacak bir enstrüman olarak hayata geçen GYF, profesyonel gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen tüm bireysel ve kurumsal yatırımcılara hitap ediyor.

YATIRIMCILARA DAHA YÜKSEK GELİR HEDEFİ

Helmann Yönetim Kurulu Başkanı Selman Özgün, insanların uzun süre emek vererek elde ettikleri birikimlerini yatırıma dönüştürmenin büyük sorumluluk gerektirdiğini belirterek, bu sorumluluğu üstlenerek yıllardır konut projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Yerli ve yabancılardan yoğun rağbet gören projelerinde memnuniyet oranının yüzde 100 olduğunu dile getiren Özgün, artan talebi karşılamak ve yatırımcıların tüm yatırım sürecinde profesyonel bir şekilde yönlendirilmesini sağlamak amacıyla gayrimenkul yatırım fonu kurduklarını anlattı.

Özgün, GYF’nin kuruluş sürecinde Türkiye’nin köklü finans kuruluşları arasında yer alan Albaraka Portföy ile iş birliği yaptıklarını bildirdi. Gayrimenkul yatırım fonlarının yatırım avantajlarından ve vergi muafiyetlerinden bahseden Özgün, “Bu fonlar, gayrimenkul yatırımlarında şeffaflık, denetim, uzman yönetim ve likidite sağlayan bir yatırım aracıdır. Yatırımcıya birçok alanda avantaj sunar, gayrimenkule ilişkin riskleri en aza indirir, elde edilecek geliri yükseltir. Bizim de kurduğumuz fonla en önemli amacımız yatırımcıların gayrimenkullerindeki değer artışı ve kira geliriyle getiri elde etmesini sağlamaktır” diye konuştu.

TÜM PROJELERDE GYF İLE YATIRIM İMKANI

Selman Özgün, GYF’nin kurulmasıyla birlikte gayrimenkul sektöründeki yatırımlarını çeşitlendirmeye başladıklarını belirterek, Türkiye’nin dört bir yanında konut ve arsa projelerini yatırımcılarla buluşturmak için harekete geçtiklerini söyledi. Kısa süre önce, Türkiye’nin ticari ve turistik bölgelerini birbirine bağlayan ve önemli noktalarından olan Afyon’da başlattıklarını kaydeden Özgün; projenin AVM, otel, termal ve sağlık Turizm tesisi, akaryakıt istasyonu gibi alanlarla öne çıktığını, kısa süre içerisinde bu alanların inşa edilmeye başlanacağını anlattı.

Özgün, “Projemizin yanında bulunan markalı Helmann arsalarımızla yatırımcılara imarlı, tapulu, altyapısı hazır parseller sunarken, arsamızın çevresinde konumlandırdığımız hastane, otel, AVM, akaryakıt istasyonu, zincir marketler, eğlence ve dinlenme alanlarıyla yatırımcılara ekonomik şartların değişiminden en az etkilenecek özgün bir yatırım aracı sunuyoruz” diye konuştu.

Bundan sonraki bütün projelerine Albaraka Portföy ile yaptıkları anlaşma çerçevesinde kurdukları GYF tarafından yatırım yapılacağını vurgulayan Özgün, bu sayede yatırımcılara çok sayıda avantaj sunacaklarını bildirdi. Özgün, Helmann markalı arsaları yatırımcılar ile buluşturacakları şirketin lansmanını ise kısa süre içerisinde yapacaklarını kaydederek, devamında Ankara’da yeni bir projeye sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz