16 Nisan 2024 Salı
Ana SayfaGündem HaberleriHamza Dağ: 5 yılda 50 bin tane sosyal konut üreteceğiz

Hamza Dağ: 5 yılda 50 bin tane sosyal konut üreteceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, tv100 canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Hamza Dağ’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bu bir yerel seçim. Yerel seçimde biz de İzmir’de 4,5 milyon hemşerimizin tamamını kucaklayacağız diyoruz. Ben de İzmir’in tamamını gezdiğimde ilk günden itibaren parti logosu kullanmadım. İzmir sokaklarını gezerken aslında gündem olmadı CHP yöneticileri bunu gündem yaptı. Çoğu hemşerim bana bunu kullanmadığım için teşekkür etti. Parti ile de bir problemim yok, partimizde benim bu yapmış olduğumu problem yapmıyor CHP yöneticileri sadece problem yapıyor.

“MERKEZİ YÖNETİMLE İLGİLİ TALEP GELDİYSE ÇÖZDÜK”

CHP’li belediyelerden merkezi yönetimle ilgili bir talep gelmişse ve o talep çözülebilir makul bir talepse bunu hiç kenara koymadık, çözdük. İzmir Büyükşehir Belediyesi Tunç Soyer 2019’da göreve geldiğinde Konak Tüneli’nden dolayı ‘Yeşillik Caddesi’ni büyükşehir ağına alırsak biz burada battı çıktı veya köprülü kavşak yapacağız’ dedi. Biz bunun karayollarından, Ulaştırma Bakanlığından Büyükşehir ağına geçmesini sağladık.

Şimdi Tunç Beye sorsak, ‘Hamza Bey size belediye başkanlığınız döneminde destek oldu mu?’ desek ‘Oldu’ der mi diyorsunuz?

Oldu der. Zaten bu herkesin yapacağı bir şey değil, sağ olsun biz bunları yaptığımızda Twitter’dan da teşekkürde bulundu. Belediye meclis toplantısında da bir yayında da ismimizi ifade ederek teşekkür etti.

“TRAFİĞİ İLK SIRAYA KOYDUK”

Ben normalde sıralamayı daha farklı yapardım. 11 başlık koyduk. Sıralamayı daha farklı yapmak isterdim. Ben önce çevreden başlamak isterdim ya da önce kentin ekonomisini nasıl büyüteceğimden başlamak isterdim ama benim yapmış olduğum sıralama şehrin sorunlarının aciliyetine göre ve şehre göre yaptığım sıralama. Onun için ulaşımı, trafiği 1. sıraya koyduk. 2. planda bizim trafiği çözmemiz için kesinlikle yeni çevre yolunu yapmamız lazım.

“2 SENEDE 5 BİN KONUT İNŞA ETTİK”

En büyük dönüşümü aslında biz, keşke depremle olmasaydı ama depremle 5 bin tane konut inşa ettik 2 senede. Sayın Murat Kurum’dan Allah razı olsun gerçekten depremden sonra İzmir’de biz 1 ay beraber kaldık. O zor dönemde gerçekten Murat Bey İzmir’den hiç ayrılmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz