17 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaGündem HaberleriGünyüzü İnşaat'tan Büyükçekmece'ye 776 Konutluk Yeni Proje

Günyüzü İnşaat’tan Büyükçekmece’ye 776 Konutluk Yeni Proje

Günyüzü İnşaat Büyükçekmece’de yarım kalan konut projesini devralıyor. Şirket konut sayısını artırarak toplam 776 konutluk yeni bir projeye hazırlanıyor. İşte detayları…

Günyüzü İnşaat Büyükçekmece Merkez mahallesi 297 ada 2 parselde kayıtlı olan 30 bin 660 metrekarelik alan üzerinde yeni bir projeye başlamaya hazırlanıyor.

Söz konusu alanda daha önce Erke İnşaat Sanayi Turizm Yatırım Ve Ticaret A.Ş. tarafından 126 konut ve 168 adet dükkandan oluşan projeye başlanmış ancak şirketin ekonomik durumlarından dolayı proje yarım kalmıştı.

Günyüzü İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. olarak yarım kalan projeye kapasite artışı yapılarak 776 adet konut ve 160 adet ticarethaneye çıkarmayı planlıyor. “ÇED Gerekli Değildir Belgesi” ve Mer’i mevzuatlar çerçevesinde ilgili kurumlardan izin ve ruhsatlar alındıktan sonra planlanan projenin kapasite artışı inşaatlarına başlanacak.

Toplam 201 milyon 240 bin TL proje bedeline sahip olan Günyüzü İnşaat Büyükçekmece projesi 4 blok halinde yükselecek. Projede inşaat çalışmalarının 2017 yılında başlayıp, 2018 yılının sonunda tamamlanması öngörülüyor.

Günyüzü İnşaat Büyükçekmece projesinde 518 adet 1 oda 1 salon, 210 adet 2 oda 1 salon, 42 adet 3 oda 1 salon ve 6 adet 6 oda 1 salon daire seçenekleri yer alıyor.

Günyüzü İnşaat Büyükçekmece projesinde;
– Yüzme havuzu
– Fitness center
– Sauna
– Hamam
– Mağazalar
– Cafe ve restoranlar
– Çocuk oyun alanları
– Yürüyüş yolları
– Her daireye 2 araçlık otopark
– Güvenlik yer alıyor.

Maide KARADAĞ/Emlakmetrekare.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz