21 Nisan 2024 Pazar
Ana SayfaGündem HaberleriGAPAS’tan Arnavutluk ve Gürcistan Açılımı

GAPAS’tan Arnavutluk ve Gürcistan Açılımı

Gayrimenkul Pazarlama ve Satış Profesyonelleri Derneği (GAPAS), Arnavutluk ve Gürcistan’da kurulu gayrimenkul sektör dernekleriyle işbirliği anlaşmaları imzaladı. Hedef, ülkeler arası gayrimenkul ticaretini artırmak ve gayrimenkul profesyonelleri arası işbirliği sağlamak.

Gayrimenkul Pazarlama ve Satış Profesyonelleri Derneği (GAPAS),Türkiye’nin uluslararası gayrimenkul ticaretinden daha fazla pay alabilmesi, Türk gayrimenkul sektörü için yeni yurtdışı bağlantılar geliştirilmesi için harekete geçti. GAPAS, Arnavutluk ve Gürcistan’da kurulu gayrimenkul sektörü dernekleriyle işbirliği sözleşmeleri imzaladı.

GAPAS ve kısa adı NAREA olan Arnavutluk Ulusal Gayrimenkul Derneği ile kısa adı GNARE olan Gürcistan Ulusal Gayrimenkul Derneğiarasında, ülkeler arası karşılıklı işbirliğini geliştirmek, gayrimenkullere dayalı ticareti artırmak, dernek üyeleri arası ilişkileri geliştirmek hedefiyle imzalanan işbirliği sözleşmeleri, dernek üyeleri arasında işbirliği imkanlarının geliştirilmesini, karşılıklı eğitim ve etkinlik organizasyonları gerçekleştirilmesini, faaliyet gösterilen ülkelerin gayrimenkul sektörlerinin veri, ticaret, vergi ve yasal uygulamalarının paylaşılmasını kapsıyor.

“Yakın coğrafyamızdaki ülkelerin gayrimenkul sektörü dernekleriyle ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz”diyen GAPAS başkanı İsmail ÖZCAN, Türkiye’nin uluslararası gayrimenkul ticaretinden daha fazla pay alması ve hedef pazarların çeşitlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Ülkemizin ve özellikle İstanbul’un yakın çevredeki ülkeler için bir cazibe merkezi olduğunun altını çizen ÖZCAN, işbirliği imzalananderneklerin bulunduğu ülkelerin yurtdışında gayrimenkul alımı düşünen vatandaşlarının, gerek yaşamak için gerekse de yatırım amacıyla Türkiye’deki gayrimenkullere ilgilerini, oradaki muhatap derneklerle işbirliği yaparak artırmaya çalışacaklarını ifade etti. Diğer yandan,işbirliği yapılan derneklerle,Türk vatandaşlarının ve işadamlarınınArnavutluk ve Gürcistan’daki olası gayrimenkule dayalı iş ve işlemlerinde kendilerini bilgilendirme ve yönlendirme imkânı doğduğuna işaret eden ÖZCAN, hem NAREA’nın hem de GNARE’nin, GAPAS’ın da üyesi olduğu CEPI- Avrupa Gayrimenkul Meslekleri Birliği’nin üyesi olduklarını ve uluslararası standartlarda hizmet veren gayrimenkul profesyonellerini üye olarak derneklerine kabul ettiklerini, NAREA ve GNARE üyesi gayrimenkul müşavirlerinden gönül rahatlığıyla hizmet alınabileceğinivurguladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz