25 Haziran 2024 Salı
Ana SayfaGündem HaberleriDoğru kapı ve pencere seçimiyle enerji kayıplarınızı azaltın

Doğru kapı ve pencere seçimiyle enerji kayıplarınızı azaltın

Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için enerji verimliliği büyük önem taşıyor. Özellikle enerjinin en çok tüketildiği evlerde ve ofislerde yapılacak doğru seçimlerle hem enerjiden hem de maliyetten tasarruf etmek mümkün. Enerji verimliliğini sağlamak için pencere ve kapı seçimlerinin en önemli konu olduğunu belirten EgepenDeceuninckGenel Müdür Yardımcısı Tamer Özen, dikkat edilmesi gereken noktaları anlatıyor.

Evlerdeki ısı kaybınım dörtte biri pencereler ve kapılardan kaynaklanıyor. Bu nedenle yapılan pencere ve kapı tercihleri enerji verimliliğinde önemli rol oynuyor. Türkiye’nin en büyük PVC üreticilerinden Egepen Deceuninck, doğru kapı ve pencere tercihleriyle sadece kışın değil, yazın da özellikle klimalı evlerde büyük bir tasarruf sağlanabileceğine dikkat çekiyor.

“Doğru cam kombinasyonları ile tasarruf yapmak mümkün”
Pencere ve kapı tercihinde mutlaka tasarruf oranı yüksek yapı malzemelerinden oluşan ürünlerin seçilmesi gerektiğine dikkat çeken Egepen Deceuninck Genel Müdür Yardımcısı Tamer Özen,“Dünyadaki enerji kaynaklarının hızla tükenmesi sebebiyle, günümüzde ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu konuları daha da önem kazandı. Türkiye’de harcanan enerjinin %35’i konutlarda tüketilmekte olup, konutlarda tüketilen enerjinin ise %80’i ısınma amaçlı kullanılıyor. Isı kayıplarının önüne geçerek sağlanacak olan enerji tasarrufu ise, hem aile hem de ülke bütçesi için büyük bir kazanç anlamına geliyor.Günümüzde gelişmiş teknolojilerle üretilen PVC pencere ve kapı sistemleri çok yüksek ısı yalıtım değerlerine sahip. Doğru cam kombinasyonları ile birlikte tercih edildiklerinde, çok düşük ısı iletkenlik değerlerine ulaşılabiliyor ve bu da enerji tasarrufu sağlamaya yardımcı oluyor. Biz de EgepenDeceuninck olarak bu tip konular için hayata geçirdiğimiz Assist hizmetimiz ile PVC pencere ve kapılardaki tüm sorunlar için müşterilerimize hızlı ve pratik şekilde çözümler üretiyoruz. PVC pencere ve kapılardaki kanat ayarsızlıkları, çift açılım arızası, ısı kaybı, su ve rüzgar sızdırması ve benzeri şikayetlerde uzman kadromuzla birlikte yanıt veriyoruz.” diye konuştu.

“Ar-ge merkezimizin misyonuenerji tasarrufuna katkı sağlayan yenilikçi ürünler tasarlamak”
Ar-Ge merkezinde mimari ve yalıtım alanlarına yönelik yenilikçi çözümler geliştirdiklerini söyleyen Egepen Deceuninck Genel Müdür Yardımcısı Tamer Özen,“Ege Profil olarak, tasarım ve inovasyon çalışmalarımızı ürüne dönüştürerek, yurtiçi ve yurtdışında pazarın ihtiyacı olan ürünleri sunmak amacıyla 2017 yılında Ar-Ge Merkezimizi kurduk. Sanayi ve Teknoloji
Bakanlığı tarafından tescilli Ar-Ge merkezimizde, enerji tasarrufuna katkı sağlayan yenilikçi ürünleri tasarlayarak kullanıcılarımızla buluşturuyoruz. Bunlardan bir tanesi 2022 yılında “Pasif Ev Komponenti Sertifikası” almaya hak kazanan Legend Serisi. Legend Sürme Kapı ve Pencere Sistemi ile ses ve hava yalıtımında üst düzey bir performans sağlıyor. Kışın soğuk, yazın sıcak havadan üst düzey koruma sağlayan seri;yüksek performansı, güçlü izolasyonu ve kolay kullanımı ile mekânların enerji tasarrufunda fark yaratıyor” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz