25 Mayıs 2024 Cumartesi
Ana SayfaDiğerMagazin HaberleriDilan Çıtak, Levent Dörter kimdir?

Dilan Çıtak, Levent Dörter kimdir?

Bir süredir aşk yaşayan Dilan Çıtak, Levent Dörter kimdir?

Dilan Çıtak kimdir?
İlk olarak Fox TV’de yayınlanan Su Gibi programında solistlik yaparak dikkatleri üzerine çeken Dilan Çıtak, İbrahim Tatlıses’in kızı olarak tanınmaktadır.

2 Aralık 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Dilan Çıtak, Berklee Müzik Akademisi’nde eğitim almıştır. Çıtak, uzun bir süre Amerika’da yaşamıştır.

2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde yarı burslu olarak okumaya başlayan Dilan Çıtak’ın asıl branşı şandır. Çıtak, 2 sene keman 4 sene piyano çaldı kemanı bırakarak enstürmanına piyano olarak devam etmiştir.

Pera Tiyatro’da 2 yıl oyunculuk eğitimi alan Dilan Çıtak, caz orkestralarında solistlik yapmıştır. Çıtak, Müjdat Gezen konservatuarında batı müziği eğitimi almıştır.

İTÜ İngilizce müzikoloji bölümünde eğitimine devam eden Dilan Çıtak, kendi projesi olan SOUL SENSATION band’in solistliği üstlenmektedir.

İskender Paydaş’ın “Zamansız Şarkılar” projesinde de vokal olarak yer almış olan Dilan Çıtak’ın annesi Işıl Çıtak’dır. Dilan Çıtak, annesinin ikinci evliliğini yaptığı ve 2007 yılında ölen Cem Çıtak’ın soyadını taşımaktadır.

Dilan Çıtak şarkıcı Levent Dörter ile aşk yaşamaktadır.
Levent Dörter kimdir?
18 Eylül 1980’de Ankara’da dünyaya geldi Levent Dörter. İlkokul, ortaokul ve lise hayatı Ankara’da geçti. Üniversite eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi bölümünde tamamladı.

Müzik hayatına, lise yıllarında babasının aldığı gitar ile şarkı söyleyerek başladı. Üniversite yıllarında okurken, çalışma zorunluluğu doğdu ve sahne hayatı başlamış oldu. 1996 ve 2000 yılları arasında İstanbul’da Ortaköy, Levent ve Bağdat Caddesi’ndeki birçok gece kulübünde sahne aldı.

2000 – 2005 seneleri arasında Ankara’da Cuba’da ve 2005 – 2010 yılları arasında ise Salata Bar’da çalıştı. 2011 yılında “Aşka Saygımdan” albümünü çıkardı.

Levent Dörter, ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in kızı Dilan Çıtak ile aşk yaşamaktadır.

Haber Merkezi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz