26 Mayıs 2024 Pazar
Ana SayfaGündem HaberleriBüyükyalı 2016'nın son 3 ayında Emlak Konut'un en çok satan projelerinden oldu

Büyükyalı 2016’nın son 3 ayında Emlak Konut’un en çok satan projelerinden oldu

Büyükyalı İstanbul, 2016’nın son 3 ayında 534 milyon TL’lik ciroya ulaşarak Emlak Konut GYO’nun en çok satılan projelerinden biri oldu.

İstanbul Kazlıçeşme’de yükselen Büyükyalı İstanbul, 2016’nın son 3 ayında 534 milyon 56 bin 158 TL satış geliri elde etti. Eylül ayında gerçekleştirilen lansmanın ardından, kısa sürede başarılı sonuçlara ulaşan Büyükyalı, Emlak Konut GYO’nun en çok satılan projeleri arasında yer aldı. Söz konusu satış performansıyla Büyükyalı, 2016’nin son çeyreği için hedeflenen cironun %30 üzerine çıktı.

Büyükyalı’nın gördüğü ilgi hakkında bilgi veren Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, “Yatırımcılarımızla 2016 yılının son çeyreği için paylaştığımız ciro öngörüsünü %30 aşarak, bu dönemde 534 milyon 56 bin 158 TL’lik satış gerçekleştirdik. Başarımızı sürdürülebilir kılmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

2017 yılıyla ilgili beklentilerinden bahseden Keresteci, “Konut, ülkemizde bir tüketim ürünü olmaktan çok yatırım ve tasarruf aracı olarak konumlanan, güvenli bir liman kabul ediliyor. Bu sebeple yatırımcı açısından cazibesini sürekli koruyor. Geçtiğimiz yıl birçok sektörde yavaşlama yaşanırken, konut sektörü kendine has özellikleri sayesinde büyümeye devam etti. Konut kredisindeki düşük faizin sürmesi halinde, 2017 yılının ikinci yarısında daha önce ertelenen taleplerin de devreye girmesiyle, sektörde hareketlilik yaşanacağını düşünüyoruz. 2017, sunulan yatırım fırsatlarının değerlendirilmeye başlandığı bir yıl olacak.” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz