24 Nisan 2024 Çarşamba
Ana SayfaGündem HaberleriBina güçlendirme kredisi kullanacaklara sigorta kolaylığı

Bina güçlendirme kredisi kullanacaklara sigorta kolaylığı

Büyük bir bölümü aktif deprem kuşağında bulunan Türkiye’de yaklaşık 7 milyon riskli konutun bulunduğu tahmin ediliyor. İçinde yaşadıkları binaları deprem riskine karşı dayanıklı hale getirmek isteyenler, Bina Güçlendirme Kredisi’nden yararlanabiliyor.

Bunun için ilk olarak, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yetkili kılınan bir yapı denetim firmasından, binanın riskli olduğuna dair bir rapor almak gerekiyor. Bu raporla birlikte bankalara ve finans kuruluşlarına başvuruda bulananlar, düşük faiz oranlarının yanı sıra, 2 sene geri ödemesiz ve 10 yıla kadar vadelerle Bina Güçlendirme Kredisi kullanabiliyor. Söz konusu finans desteğinden Kredi Hayat Sigortası yaptırarak yararlanmayı tercih edenler, olayinkolayi.com üzerinden satın alacakları poliçeler için, tüketici dostu fiyatlama ve self-servis hizmet sayesinde bankalara kıyasla yaklaşık yüzde 40 oranında daha az ödeme yapıyor.

Sigorta yaptırırken, kredi ararken, ev alırken veya taşınırken sıklıkla ihtiyaç duyulan işlemlere pratik çözümler sunan olayinkolayi.com, “Burada her olayın bir kolayı var!” sloganıyla asistanlık hizmeti de veriyor. Takipçilerini zengin blog içerikleriyle konut, kredi, sigorta, sağlık ve yaşam konu başlıklarında bilinçlendirmeye devam eden platform, sunduğu kredi hesaplama araçları sayesinde, Bina Güçlendirme Kredisi kullanıp inşaat süreci tamamlanana kadar kiralık evlerde oturmayı planlayanların, olası emlakçı komisyonu ve taşınma masrafları hakkında fikir sahibi olmasını sağlıyor.

Bina Güçlendirme Kredisi ve Kredi Hayat Sigortası hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, olayinkolayi.com platformunun hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında 0850 222 3466 numaralı Çağrı Merkezi numarası veya Whatsapp hattı üzerinden anlık yanıt sisteminden ücretsiz asistanlık desteği alabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz