18 Haziran 2024 Salı
Ana SayfaGündem HaberleriBESA HOLDİNG YK BAŞKAN YARDIMCISI EFE BEZCİ: "İnşaat sektöründe 'yüksek teknoloji'nin öncüsü...

BESA HOLDİNG YK BAŞKAN YARDIMCISI EFE BEZCİ: “İnşaat sektöründe ‘yüksek teknoloji’nin öncüsü olacağız”

Efe Bezci, deprem nedeniyle ülkemizin çok zor günlerden geçtiğini, yaraları hep birlikte saracaklarını kaydetti.
Holdinglerinin deprem sonrası ilk olarak Kahramanmaraş’ta konteyner kent kurduğunu, tüm bölgeye maddi, manevi yardımlarının aralıksız devam ettiğini ifade eden Bezci, bundan sonraki süreçte modern konut üreten her firmanın çok acil yeni projelerle barınma ihtiyacını hızla gidermesi gerektiğini bildirdi.

Efe Bezci, Ankara’nın da bu süreçte önemine işaret ederek, şöyle devam etti:
“Deprem felaketine maruz kalan illerinden en fazla göçü Ankara alıyor. Ülkede büyük ölçüde konuta ihtiyaç bulunuyor. Bu nedenle Ankara’da yeni bir şehir olacak BESA Ankara projemize hız vererek bir an önce hayata geçirme kararı aldık. Çok katlı binalar yerine olabildiğince yatay yerleşim, sağlam zemin, tünel kalıp sistemli hatta izolatörlü binaların çoğalması için öncü firmalardan birisi olacağız. Bu deprem inşaat sektöründe önceliğin güven, kaliteden ödün vermemek olduğunu bir kez daha gösterdi. Biz yenilikçi yaklaşımlar, yüksek teknolojiyi sektöre uyarlamakta öncü olmaya devam edeceğiz.”
Bezci, ARGE, inovasyon, ülkemizin ihtiyaç duyduğu sektörlere yatırım, istihdamın artmasına katkı sağlamak, turizmde kalite çıtasını artırmak ve çeşitlendirmek, inşaat sektöründe yenilikçi yaklaşımlarla yeni projeler üretmenin en önemli hedefleri arasında yer aldığını vurgulayarak, “Gelişmekte olan yeni nesil teknolojilere daha fazla yatırım yaparak dijital dönüşümde lider firma olacağız. Geleceğin Metaverse teknolojisini, girdiğimiz tüm sektörlerdeki çalışmalarımıza uyarlayacağız. Yeşil enerji, yeşil binalar, çevreye duyarlı yatırımlar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“BESA ANKARA” PROJESİ HIZLANDI

Sürdürülebilir üretimin kendileri için her zaman önemli olduğunu, bundan sonra daha da önem kazanacağına dikkati çeken Efe Bezci, şöyle devam etti:
“BESA Holding bugüne kadar 6 binden fazla konut üreterek, çok sayıda iş ve alışveriş merkezi projesi ile adından ve kalitesinden söz ettirdi. İnşaat, arazi ve gayrimenkul geliştirme, AVM yapımı ve işletmenin yanı sıra enerji, telekomünikasyon, turizm ve teknoloji sektörlerinde de faaliyet göstermekte olup, geleceğe doğru yeni ve güçlü projelerle ilerlemektedir. BESA Holding, Ankara’nın yeni yüzü olacak “BESA Ankara “ projesi ile oluşturacağı yeni yaşam alanı Başkent’in en önemli bölgelerinden biri olacak. Aynı zamanda Türkiye’de güneş enerji santrallerine (GES) yatırım yapan ilk şirketlerden olan BESA Holding, bu alandaki yatırımlarına da devam ediyor. Tüm dünya alternatif enerji kaynaklarına yönelirken, güneş zengini ülkemizde halen istenilen seviyede alternatif enerji üretilmemesi çok üzücü. Büyük önem verdiğimiz enerji yatırımlarını GES’lerle devam ettireceğiz. Tecrübesi, fonksiyonelliği ve kaliteden ödün vermeyen yapısıyla, tüm projelerinde güven ve prestiji vurgulayan BESA Holding, Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgelerinde yatırımlarına tüm hızıyla devam edecek.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz