17 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaGündem HaberleriAsansör endüstrisinin dünyadaki lider fuarı, yeni tarihlerinde

Asansör endüstrisinin dünyadaki lider fuarı, yeni tarihlerinde

Tarsus Fuarcılık tarafından AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) desteğiyle düzenlenen Uluslararası Asansör İstanbul’un yeni tarihleri açıklandı. 2023’teki son fuarda, 73 farklı ülkeden toplam 24.314 satın almacıyı, 400’e yakın katılımcı firmayla buluşturan Asansör İstanbul, 15-18 Mayıs 2025’te gerçekleşecek. 19. Uluslararası Asansör İstanbul’da şimdiden yerlerini alan yurt içi ve yurt dışından sektör firmaları, hem yerel pazarlarda hem de yurt dışında yeni satış kanallarına erişerek, tüm dünyanın ticari buluşma noktası İstanbul’da birbirinden değerli iş anlaşmalarına imza atacak.

Türkiye’nin küresel ölçekte dünya markası fuarlarından Uluslararası Asansör İstanbul’un, 19’uncu buluşmasının 15 – 18 Mayıs 2025 tarihlerinde düzenleneceği açıklandı. İki yılda bir asansör ve yürüyen merdiven endüstrisini, kıtalar arası ticaretin kesişme noktası İstanbul’da bir araya getirdiklerini söyleyen Tarsus Türkiye Fuarlar Direktörü Seda Bozkurt; “Asansör dünyasının Tüyap Beylikdüzü’ndeki son buluşması, geçmiş fuarlarımızın ziyaretçi, katılımcı ve metrekare rekorlarını kırdı. Katılımcılardan aldığımız geri bildirimlerde memnuniyet oranı yüzde 90’ları aştı. Henüz fuar bitmeden, firmaların önemli bir kısmı 2025 buluşması için yerlerini iki yıl öncesinden ayırttığından alanların büyük bir bölümü doldu. Şu anda sınırlı boş stand alanımız var. Ziyaretçilerimizin ise yüzde 96’sı, sonraki fuara da geleceklerini belirtti. Özetle 2025 Mayıs’ında 19’uncusunu gerçekleştireceğimiz Uluslararası Asansör İstanbul’a yurt içi ve yurt dışından 400 kadar katılımcı firma ile çoğunluğu doğrudan satın almacı 30 bin civarı profesyonel ziyaretçi bekliyoruz” dedi.

Fuarda, yenil nesil asansörler sergilenecek

Asansör İstanbul’un daima ilklerin fuarı olduğunu vurgulayan Bozkurt, “Sektörün üretici firmaları, gelecek fuarda sergilemek üzere daha akıllı, daha hızlı ve daha güvenli asansörlerin ar-ge çalışmalarına başlarken, son buluşmada yapılan işbirlikleriyle de yeni distribütörlükler hayata geçmeye başladı. Asansör İstanbul 2025’te, bu gelişmelerin hepsini bir arada görme fırsatı bulacağız” dedi. Konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan oto asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden engelli asansörlerine kadar dikey ulaşım teknolojileri ile yürüyen merdiven ve yollara ilişkin tüm yenilikler bir arada sergilenecek olan fuar, başta yerli ve yabancı asansör montaj, taahhüt ve bakım firmaları, asansör aksam üreticileri ve tedarikçileri olmak üzere sektörün tüm paydaşlarını çatısı altında toplayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz