25 Haziran 2024 Salı
Ana SayfaGündem HaberleriAsansör Dünyası’nın İstanbul buluşması başladı!

Asansör Dünyası’nın İstanbul buluşması başladı!

Uluslararası Asansör İstanbul, 18. kez kapılarını açtı. Yurt içi ve yurt dışından toplam 363 firma, Tüyap Beylikdüzü Fuar Merkezi’nin 1-2-3-4-5-6-7 ve 8’inci salonlarında, en yeni asansör ve yürüyen merdiven teknolojilerini bir arada sergiliyor. TARSUS Fuarcılık tarafından, AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) desteğiyle gerçekleşen organizasyon, 12 Mart Pazar akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

18. Uluslararası Asansör İstanbul, “Yeni Dünya Yeni Fırsatlar” sloganıyla kapılarını açtı. Dört gün boyunca milyonlarca dolarlık ticaretin beklendiği Asansör İstanbul 2023’ü, asansör montaj, taahhüt ve bakım firmaları, asansör aksam üreticileri ve tedarikçileri, müteahhitlik ve inşaat firmaları, apartman yöneticileri, bina sahipleri, asansör kullanıcıları, proje, mimarlık, mühendislik ve danışmanlık firmaları, Balkanlar, BDT Ülkeleri, Orta Doğu, Amerika, Asya Pasifik Ülkeleri, Orta-Batı Avrupa ve Kuzey Afrika’dan alım heyetleri, belgelendirme kuruluşları, STK’lar, kamu kuruluşları ve akademisyenler takip ediyor. Fuarda; konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan otomobil asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden engelli asansörlerine kadar tüm dikey ulaşım teknolojileri ile yürüyen merdiven ve yollara dair yenilikler sergileniyor.

Fuarın ikinci günü, deprem bölgelerine uygun asansör standartları konuşulacak

Daha akıllı ve daha güvenli asansör teknolojilerinin vitrine çıktığı 18. Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’nın konferans programının bu yılki ana gündem maddesi “SİSMİK BÖLGE ASANSÖRLERİ” olarak belirlendi. Bu kapsamda 10 Mart 2023 Cuma günü saat 14.30’da, Türkiye MAKFED Başkan Yrd. Sefa Targıt moderatörlüğünde düzenlenecek “Sismik Durumlara Tabi Asansörler ve Binalar” panelinde; CEN Avrupa Standartlar Komitesi TC 10 Başkanı Esfandiar Gharibaan, CEN Sismik Bölge Asansörleri Komitesi ve İtalya UNI/CT 019 Başkanı Paolo Tattoli, İTÜ Makine Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Erdem İMRAK ve Avrupa Asansör Birliği ELA Komponent Komitesi Üyesi Dr. Ferhat Çelik “Deprem bölgelerinde hizmet veren asansörler, binalar, asansör bina ilişkisi, asansörün deprem anındaki çalışma şekli ve devreye alınması” konularındaki bilgilerini paylaşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz