23 Temmuz 2024 Salı
Ana SayfaGündem HaberleriAsansör dünyasının en büyük buluşması Mayıs 2025’te düzenlenecek

Asansör dünyasının en büyük buluşması Mayıs 2025’te düzenlenecek

Uluslararası asansör ve yürüyen merdiven endüstrisinde dünyanın en büyüğü olan Asansör İstanbul Fuarı, 2025 Mayıs’ında ayında gerçekleşecek. Informa Markets tarafından AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) desteğiyle düzenlenen fuar, 15-18 Mayıs 2025 tarihlerinde 19. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Dünya markaları ile birlikte Türkiye’nin lider firmalarının da aralarında olduğu 400’ün üzerinde katılımcı firmayı, çoğunluğu doğrudan satın almacı 30 binden fazla profesyonel ziyaretçiyle Tüyap Beylikdüzü’nde buluşturacak olan Uluslararası Asansör İstanbul’da, en yeni dikey ulaşım teknolojileri bir arada sergilenecek.

Global asansör sektörü, şimdiden ajandalarına not ettikleri Asansör İstanbul fuarını heyecanla bekliyor. Uluslararası Asansör İstanbul’un, 2025 yılındaki 19. buluşması için hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiğini açıklayan Informa Markets Fuar Direktörü Seda Bozkurt, “Yurt içi ve yurt dışından yoğun bir katılımcı ilgisi var. Sektör profesyonelleri de Asansör İstanbul’u 2025 fuar ajandalarına çoktan eklediler” dedi.

“Son birkaç fuardır gerek katılımcı ve ziyaretçi sayıları gerekse metrekare bazında, peş peşe yeni rekorlar kırdık. Asansör İstanbul, şu anda alanında dünyanın en büyük fuarı. Bir taraftan başarısını sürdürerek bu ünvanını korurken, diğer yandan sektörün küresel ticaretine her yeni buluşmada daha fazla katkı sağlamaya devam ediyor” diyen Bozkurt, iki yıl arayla düzenledikleri fuarı, tüm sektörün sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

Avrupalı asansörcüler de sabırsızlıkla Mayıs’ı bekliyor

Geçen Mayıs ayında asansör endüstrisinin önemli isimlerinin Avrupa Asansör Birliği’nin (ELA – European Lift Association) Genel Kurul Toplantısı için İstanbul’da buluştuğunu hatırlatan Bozkurt, “Avrupa Asansör Birliği’nin (ELA) yeni yönetimini belirleyen genel kurul toplantısı için 15 ülkeden 120’den fazla ismi AYSAD ile birlikte İstanbul’da ağırladık ve Asansör İstanbul olarak, sektörün bu önemli etkinliğine gala yemeği sponsorluğu ile katkıda bulunduk. Orada da gördük ki Avrupalı asansörcüler de Asansör İstanbul 2025 buluşmasına odaklanmış durumda” dedi.

Yeni nesil asansör teknolojileri ilk kez dünya sahnesine İstanbul’da çıkacak

Sektörün yurt içi ve yurt dışındaki önemli üreticileri, daha akıllı, daha hızlı ve daha güvenli asansörlerini Mayıs ayındaki Asansör İstanbul’da sergilemeye hazırlanıyor. 19. Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’na katılan pek çok firma, asansör ve yürüyen merdiven endüstrisine dair en yeni makine, ekipman, tasarım, yazılım ve teknolojilerini ilk kez İstanbul’dan dünyaya tanıtacak. Fuarda; konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan oto asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden engelli asansörlerine kadar dikey ulaşım teknolojileri ile yürüyen merdiven ve yollara ilişkin tüm yenilikler vitrine çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz