23 Temmuz 2024 Salı
Ana SayfaGündem HaberleriAfyonkarahisar'da kentsel dönüşüm ne durumda?

Afyonkarahisar’da kentsel dönüşüm ne durumda?

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Örenbağ ve Mısri Mahallesi civarında yapılacak Kentsel dönüşüm çalışmalarında gelinen son durum hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Afyonkarahisar’da Kentsel Dönüşümün ilk kez geçen dönem yapıldığını hatırlatarak konuşmasına başlayan Başkan Burhanettin Çoban; “Kentsel Dönüşüm Afyon’da Ataköy Kavşağı’ndaki Sosyal Konutlarda ilk kez bizim dönemimizde gerçekleştirildi. Mısri ve Örenbağ bölgesinde sıkıntımız şu. Bu mahallelerimizdeki vatandaşlarımız ortalama 50 metrekare arsaya sahipler. Kentsel Dönüşüm denince herkes bir daire peşinde, beklenti büyük. Bir de kayıp vatandaş çok. Bunun için yasal düzenlemeler şu an yapılmak üzere bu konuda elimiz rahatlayacak.

BEKLENTİLER BÜYÜK ÖLÇÜDE KARŞILANACAK
Bizim zaman kaybımız esasen şundan oldu. Biz hep yeni bir Karaman Mahallesi ortaya çıkarmayacağız. Dar sokaklar, bitişik nizam yapılaşma, otopark, yeşil alan sorunu çözülmemiş bir mahalle yapmayacağız dedik. Bunu yapmayacağız derken beklenti büyük herkes bir daire peşinde. Yüksek kat vermezseniz memnuniyet sağlıyoruz, imza attıramıyorsunuz insanlara bunu verirseniz şehircilikten ödün vermiş olacaksınız. Bunun arasında projelerimiz Bakanlığa gitti geldi, gitti geldi. Firma tarafından bize getirildi, biz kabul etmedik. Bu arada tabii Kentsel Dönüşüm Fonunda para da kalmadı işin açıkçası. Kentsel Dönüşümü, Bakanlık finanse ediyor. Yeni bir ödenek aktarılır mı aktarılmaz mı bilemiyorum. En son geçen hafta bir şekil verildi. Vatandaşında büyük ölçüde beklentilerini karşılayacak projelerin onayları tarafımızdan verilerek Bakanlığa gönderildi. Bekleyiş biraz daha devam edecek” dedi.
Afyonkarahisar Belediyesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sizin İçin Seçtiklerimiz