Mesa Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tolga Bıyıklıoğlu Mesa Koz projesinin detaylarını Emlakmetrekare.com Genel Yayın Koordinatörü Eyüp İyigün’e anlattı…

Eyüp İyigün: Sizden Mesa ile ilgili bir bilgi alabilir miyim?

Tolga Bıyıklıoğlu: Mesa, 48 yıldır Türkiye’de 93 bin adetin üzerinde konut üretmiş, hem taahhüt işleri, hem de proje geliştiricisi olan bir marka. Markayı marka yapan değerler arasında aslında iyi projeci olması, takipçilerinin sadık ve sürekli olması yer alıyor. Günlük, anlık ya da dönemlik reklamların dışında iyi konut üretip, daha kaliteli konut alanları yaratmak, doğru malzeme ve doğru işçilikle birleştirmekle Mesa kalitesi denen marka ortaya çıkıyor. Bu açıdan da çok mutluyuz. Burada Mesa Koz projemizin lansmanındayız. Mesa Koz projesinden bahsedeyim. Proje toplamda 280 bağımsız bölümden oluşuyor. Bulunduğumuz yer aslında bir çok noktanın kesişimi. E-5 ve metronun hemen yanındayız. Projeden 5 dakika içerisinde Bağdat Caddesi’ne ulaşma imkanınız var. Mesa Koz’u bir residence projesi olarak tasarladık. Concierge, housekeeping, vale gibi imkanların sunulduğu, Mesa kalitesini daha high tech teknoloji ile birleştiren bir proje. İçerisinde bulunduğumuz örnek dairemizde de görüldüğü üzere yine ‘ev gibi bir ev’ tasarladık. Projede 5 bin metrekare ofis alanı, 8 bin 845 metrekare de mağaza alanı mevcut. Koz projesi hemen evinizden aşağıya inip restoran ve cafelerden istifade edebileceğiniz şekilde dizayn edildi. Şu anda lansman sürecindeyiz. Aldığımız ön talepleri değerlendiriyoruz. 1+1 dairelerimizin fiyatları 642 bin TL’den, 2+1 dairelerimizin fiyatları 1 milyon 41 bin TL’den başlıyor. Projede bu daire tipleri dışında 3+1’ler ve 4+1 penthose dairelerimiz mevcut. 15. katın üzerinde güney batı tarafında tarihi yarım adayı ve Adalar’ı görmek mümkün. Çok güzel bir şehir manzarası var. Ben Mesa Koz projesinin en ayırt edici özelliği olarak e-5’in üzerindeki yoğun betonlaşmanın dışında kalan, hem Sahrayıcedid’in hem de Kozyatağı’nın sakin mahalle kültürüne yakın, hem de bu çevredeki AVM’lerden de faydalanan çift özellikli bir proje olarak nitelendiriyorum. Bu açıdan projenin uniq olduğu kanaatindeyim.

Eyüp İyigün: Bakıldığı zaman proje lokasyon olarak da Avrasya Tüneli ve
köprülere çok yakın olarak inşa ediliyor.

Tolga Bıyıklıoğlu: Evet kesinlikle. Ulaşım bugün günümüzün en önemli unsurlarından biri. Mesa Koz projesinin trafiği ters yönden alıyor olması da çok önemli bir avantajı.

Eyüp İyigün: Dairelerin metrekare aralıkları ne kadar? Ofisler de satışa
sunuldu mu?

Tolga Bıyıklıoğlu: En küçük daireler 65 metrekare brüt alana sahip 1+1’ler. En büyük dairelerimiz ise 289 metrekare alana sahip 4+1 penthouse daireler. Penthouse dairelerimiz son 2 katta 4 adet olarak tasarlandı. Bu 4 tane penthouse dairenin satışıyla ilgili de görüşmedeyiz şu anda. Ofis alanlarını da satmayı planlıyoruz. Bu konuyla ilgili önceden de büyük talepler almıştık. Bazı bankaların bölge müdürlükleri ile bazı mimarlık ofisleri burada olmak istiyor. Mesa Koz projesinde Mesa markası için önemli olan bu projeye yakışan bir yaşamı da sürdürebilmek.

Eyüp İyigün: Mesa Koz projesi yalnızca bir konut projesi değil, bir yaşam
projesi…

Tolga Bıyıklıoğlu: Evet çok doğru bir tanımlama. Ayrıcalıklı bir yaşam projesi. Biz markamız adına yüksek aidatlar ödetmemek için halen çalışıyoruz. Mesa için en önemli kriter de sürdürülebilir projeler ve iyi konut üretip ardında mutlu insanlar bırakmaktır.

Eyüp İyigün: Mesa Koz’da ödeme koşulları nedir?

Tolga Bıyıklıoğlu: Lansmana özel sınırlı sayıda daire için yüzde 5 indirime artı olarak peşin ödemede yüzde 15 indirimimiz var. Kendi bünyemizdeki ödeme planı kapsamında yüzde 30 peşinat verildikten sonra 1. ve 2. yılda yüzde 25’lik iki ara ödeme yapılıyor. Kalan tutar vade farksız 36 aya kadar taksitlendiriliyor. Projenin lansman döneminde müşteriler genelde peşin alımı tercih ediyor. Şu anda yaptığımız görüşmelerde de peşin alımın daha fazla olduğunu görüyoruz.

Eyüp İyigün: Mesa Koz projesinin teslim tarihi ne zaman?

Tolga Bıyıklıoğlu: Projede teslimleri Temmuz 2019’da gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Eyüp İyigün: Projede ofisler ile konutlar aynı blokta mı?

Tolga Bıyıklıoğlu: 2 tane bloğumuz var. Bu blokların altında biz baza var. Baza mağaza alanlarını tanımlıyor. Aynı zamanda konut düzleminde de yine ofis alanları var. Projenin 19. kaına kadar ağırlıklı olarak konut yer alırken, 19. katta bir lounge alanı bulunuyor. 19. katın üzerinde de daha büyük alternatiflerin olduğu 3+1 ve 4+1 penthouse daireler mevcut.

Eyüp İyigün: Peki Mesa Koz projesini kentsel dönüşüm projesi olarak tanımlayabilir miyiz?

Tolga Bıyıklıoğlu: Aslında burası tam bir kentsel dönüşüm projesi değil. 2015 yılında izni alınan bir proje. Biz Mesa olarak bugüne kadar kentsel dönüşüm projelerine girmeyi pek tercih etmedik. Bir çok yerle görüşmelerimiz devam ediyor. Ama kentsel dönüşüm projelerinde çok dikkatli olmak lazım. Bütün yasal süreçlerini iyi tasarlamak lazım. Bence bu proje de butik, bu bölgede inci gibi parlayan bir proje.

Eyüp İyigün: Mesa Koz projesinde bir ön talep süreci olmuştu. Projeye talep ne durumda?

Tolga Bıyıklıoğlu: Çok yoğun bir iletişim yapmamamıza rağmen Mesa markasını takip eden, gerçek iletişim ve dürüstlüğe önem veren çok iyi bir kitlemiz olduğunu düşünüyorum. 3 bine yakın ön talep aldık. Bu taleplere geri dönüş yapmaya çalışıyoruz. Ben olumlu olduğu kanaatindeyim. Evlerimizin de beğenildiğini görünce daha mutlu oluyoruz. Önemli olan iyi bir iz bırakmak bence.

Eyüp İyigün: Mesa Mesken İnşaat’ın planlanan yeni projeleri var mı?

Tolga Bıyıklıoğlu: Bu yıl bir çok proje var. Beykoz’da 2 tane proje yapacağız. Maltepe’de 2 farklı lokasyonda 2 proje hayata geçireceğiz. En önemlisi Bodrum projesi. Bu yıl Bodrum’da büyük bir lansman yapmayı planlıyoruz. Mevcutta geliştirdiğimiz Yeşil Yaka projesi de yeni etaplarıyla büyüyerek devam edecek.

Eyüp İyigün/Emlakmetrekare.com

Mesa Koz Projesinde Lansmana Özel Avantajlardan Faydalanmak İçin TIKLAYINIZ