İstanbul’un en önemli alışveriş merkezlerinden biri olan Zorlu Center’da geçtiğimiz Nisan ayında daha önce ücretsiz olan otoparklara ücret tarifesi eklenmişti. Şimdi de Zorlu Center otopark ücretlerine zam geldi…

 

İstanbul’un en önemli alışveriş merkezlerinden biri olan Zorlu Center’da otopark ücretlerine 15 Şubat tarihi itibarı ile zam geldi. AVM’de zam oranı yüzde 20 olarak belirlendi.

Geçtiğimiz Nisan ayından ücretsiz hizmet veren Zorlu Center Otoparkı ani bir kararla ücretlendirilmişti. Bu yıl ise daha Nisan ayını beklemeden AVM’nin otoparkında yüzde 20 oranında zam yapıldı.

Zorlu Center’da 2 bin 200 araçlık otopark kapasitesi bulunuyor.

0-3 saat ücretsiz olarak kullanılan otoparkta 3-5 saat arası 10 lira, 5-8 saat arası 15 lira, 8-12 saat arası 20 lira, 12-24 saat arası 35 lira ve kayıp bilet ücreti de 35 liraydı.

Zorlu Center otopark zamlı ücretleri ise şöyle;

 


Yapılan zammın, sanatın çeşitli dallarına ev sahipliği yapmak üzere çok amaçlı sanat merkezi olarak tasarlanan ve son günlerde dünyaca ünlü sahnelere tanıklık eden Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi için yapıldığı düşünülüyor.

Zorlu Holding yetkilileri, geçen yıl da konuyla ilgili olarak “Merkezi konumu ve metro bağlantısı nedeniyle araç sahipleri otoparkı yoğun biçimde kullanıyor. Araçlarını Sabah bırakıp akşam alıyorlar. Uzun süreli araç bırakıldığı için de alışveriş merkezine gelen müşterilerimiz otopark sorunu yaşıyor. Bunun önüne geçebilmek için 27 Nisan’dan itibaren otoparklarımız ücretli olarak kullanılabilecek” diye konuşmuştu.

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare